Czy jest sens ulepszać czy kupić jakiś zestaw?

Witam. Mój zestaw to:
Dysk twardy: Jakiś HDD 500 GB
Ram: 8GB
Karta graficzna: Radeon HD 4850
Płyta główna: Gigabyte MA770T-UD3P
Procesor: AMD Athlon II X4 620

Zastanawiam się czy jest sens to ulepszać, czy kupić jakiś zestaw używany do 1000 zł. W sumie to nie zależy mi aż tak bardzo na nie wiadomo jak wielkiej jakości obrazu czy dźwięku, ale chciałbym żeby się uruchamiały nowsze gry w rozdzielczości np. 1680x1050 nawet w średniej jakości.

Jaki zasilacz?

Podpowiedzcie proszę jaką kartę graficzną do 300 zł kupić do tego komputera (może być używana). Gry nowsze mogą chodzić nawet na najmniejszych detalach ale żeby była dobra ostrość ekranu. To mnie w zupełności zadowala.

Takie coś jak kupię: Sapphire Radeon HD 7850 2 GB GDDR5 DUAL-X

to pójdzie mi GTA V w tym zestawieniu? W co jeszcze będę mógł pograć?

GTA V, pójdzie ci nawet na takim zestawie, ale moim zdaniem powinieneś zainwestować w Dysk SSD,
będzie wszystko wczytywał o 10x szybciej, tekstury. Po prostu będzie odciążał Procesor i Trochę Kartę graficzną.

Jaki dysk SSD polecasz do mojej płyty głównej i mojego zestawu?

http://allegro.pl/dysk-ssd-2-5-samsung-840-evo-250gb-sataiii-i7378250233.html - myślę że to będzię dobry wybór. Ponieważ to max, co będzię czytała ta płyta główna.

Ogólnie to nie polecam nic co ma nazwę AMD, bo są słabi i Intel jest o wiele lepszy :wink:
Do gier HDD odpada, kup sobie SSHD bo jest stabilniejszy od HDD. Najlepiej składać samemu sprzęt na morele.net bądź na morele kupić odpowiednie że tak powiem części, podzespoły a za dopłatą 50zł poskładają Ci kompa w morele.net i wyślą całego.
Jeśli chcesz pograć w nowsze gry, zrezygnuj z AMD i Radeona i weź sobie Intela z GeForce z serii GTX oraz dysk hybrydowy czyli SSHD i gwarantuję, że pograsz sobie i będziesz zadowolony niż z AMDka z Radeonem.

Tak, tak. Tylko zapłac żeby ci złozyłi doliczają z 100 zł -,- już lepiej samemu złożyc. Jesli miałbyś wymieniać wszystko to napewno przesiadka na intela i5 jakąś bym proponował :stuck_out_tongue:

Jaką grafikę byście proponowali do tego co już mam, aby chodziły mi te gry:

  • najnowsza fifa
  • gta 5
  • symulator autobusu 2017

GTX 750 Ti
GT 1030 ale tylko na pamięciach GDDR5
Ta pierwsza jest wydajniejsza.

Dzięki za odpowiedź. A na tym pójdą te 3 gry?
GTX750-FML-2GD5

tak

Stałem się szczęśliwym posiadaczem karty graficznej: " Palit GTX 750 Ti StormX OC". GTA 5 chodzi bardzo dobrze na standardowych ustawieniach. Najnowsza FIFA jednak nie chce się w ogóle po instalacji włączyć. Podejrzewam, że to przez procesor bo próbowałem wszystkiego i nie działa żadna FIFA: 19,18,17. Czy warto go wymienić (procesor) na któryś z tych:

Phenom II X6 1100T
Phenom II X6 1090T
Phenom II X6 1075T

Jakie wówczas gry mi wejdą?
Może jeszcze ramy dokupić?

@ktoś, coś?

Praktycznie dowolny bierz, różnice są niewielkie, a i tak pewnie będziesz bra najtańsze [quote=“trybulski, post:13, topic:559595”]
Podejrzewam, że to przez procesor bo próbowałem wszystkiego i nie działa żadna FIFA: 19,18,17. Czy warto go wymienić (procesor) na któryś z tych:

Phenom II X6 1100T
Phenom II X6 1090T
Phenom II X6 1075T

Jakie wówczas gry mi wejdą?
Może jeszcze ramy dokupić?
[/quote]

Odpuść dalszą rozbudowę, chyba żebyś dość tanio któryś z tych procków, mówię tylko TANIO, bo między nimi a nowych 2 rdzeniowym Athlonem za 200 praktycznie wielkiej różnicy nie ma i platforma martwa.

To, zę nie masz obrazu, to nie wina procka. Zainstaluj jeszcze raz sterowniki (zdezinstaluj stare), direxta sparwdz, , może zadziała, jak nie na “czysta” partycje postaw winda i sterowniki + gra, prawie na 100% cos po starej karcie zostało.

Co do procesora to jest to ostatnia próba ratowania kompa bo nic więcej z nim nie zrobisz. To będzie kres jego możliwości. Czy się jakkolwiek opłaci? Nie wiem, tyle z niego wyciagniesz.

Ile masz budżetu na dzień Dzisiejszy? Może że sprzedażą obecnego (bez grafiki) damy radę już coś wykombinować.

Zaproponuj coś. Jestem w stanie ogarnąć jakąś kasę.

Co to znaczy jakąś? W lutym to było około tysiąca.
W tej chwili opłaciłoby Ci się nawet zmienić na nową podstawę od AMD.
Za to co musiałbyś sprzedać ze starego (CPU, RAM, MOBO, nie wiem jaki zasilacz masz i czy potrzebna zmiana?) dostaniesz jakieś 250-300zł. Zakładam, że ze starego może zostać obudowa, dysk i może zasilacz.
Celuję w coś takiego.


Jeśli chciałbyś zbić cenę to można oszczędzić na płycie głównej 100zł, ale ta jest bardzo dobra (ma 4 sloty pamięci i ogólnie jest dobrze postrzegana).
Procesor ma cooler w zestawie.
Jeśli Twój zasilacz będzie do zmiany to SilentiumPC Elementum 450W z 80+ kosztuje 130zł.

Co w ten sposób uzyskam kupując tą bazę?

Uzyskasz dobry wydajny procesor, który dobrą parę stanowi nawet dla GTX 1060.
Dobrą stabilną płytę główną z 4 socketami na RAM (2 zostaną wolne na przyszłość w razie potrzeby)
Wystarczająco szybki RAM do gier (w tej chwili już jest po promocji to warto rozważyć dołożenie 40zł do 3000MHz).
Ogółem uzyskasz nową podstawę, która jeszcze kilka lat będzie aktualna.
Filmik pokazuje osiągi z Twoją grafiką GTX 750 Ti (R3 1300X to podkręcony R3 1200) - zagrasz płynnie w każdą grę co najmniej na średnich ustawieniach.

Wymieniłbym kartę na coś w stylu Radeon 7790 2 Gb chyab że ten 4850 czego nie napisałeś ma 512 Mb pamięci to wystarczy Ci wersja tej pierwszej z 1 Gb