Czy jest sens zakupu karty graficznej w tym momencie

Siemka, otóż chcę sobie ulepszyć komputer kupiony około stycznia o kartę graficzną do około 1k do gier, bo obecna była gtx 550’tką Ti z poprzedniego mojego komputera, no i wysłużona padła, ale ceny kart no wszyscy wiemy, są bardzo wysokie, a grać na czymś trzeba i tutaj mam pytanko, czy kupić na razie słabszą kartę i poczekać te kilka miesięcy na np. Gtx’ie 1050 2gb czy kupić jakąś używkę np. Gtx’a 970? Gry typu gta 5, cs:go, lol i kilka tytułów AAA.
Podzespoły:

Procesor: Ryzen 5 1600
Płyta główna: msi bazooka b350m
Pamięć RAM Corsair vengeance 2x4gb 3000mh (ram też jest obecnie drogi więc potem dokupię więcej)
Obudowa: SilentumPC gladius m35
Zasilacz: SilentumPC vero m1 600w

GTX 1050 to słaba karta do gier. Kupno używanego GTX 970 jest lepszym wyborem.

Tak naprawdę nie wiadomo kiedy sytuacja wróci do normy. Może się okazać, że na takim GTX 1050 posiedzisz długo.

no właśnie wiem, są plotki o nowej generacji w kwietniu która podobno jest małym światełkiem w tunelu, a może polecasz inną kartę do 1k?

1050 Ti

1 polubienie

Przez kopaczy walut zakup wielu kart jest nieopłacalny dziś.
Być może za jakiś czas się to zmieni, bo producenci kart chcą utrudnić życie kopaczom, ponieważ karty dedykowane do tego (bez wyjścia wideo) słabo się sprzedają.
Najprawdopodobniej skończy się na blokadzie w firmware i sterownikach kart, aby do takich celów nie były używane i ceny wrócą do normy.

-https://www.komputronik.pl/product/346779/msi-geforce-gtx-1050-ti-4gb-oc-dual.html?utm_source=Ceneo&utm_medium=link&utm_campaign=Promo

Ale się “porobiło” .

1050 ti za 900 zł? :frowning: Kupiłem gtx’a 970 używany na gwarancji jeszcze rok do tego zestawu za 800 zł i myślę, że dobrze zrobiłem, najgorzej, że taki stan będzie utrzymywać się jeszcze nawet do końca roku…

Dobrze zrobiłeś :wink:

Też się wstrzymuję z zakupem karty graficznej, bo za 1080 wołają 3000-4000zł… Bez przesady…
Może ktoś poleci wartą uwagi kartę grafiki do 2000zł? Interesuje mnie raczej nvidia.

W cenie do 2000 masz tylko już GTX 1060 6GB o ile w ogóle trafisz na jakiś sensowny egzemplarz. Nawet wśród używek nie ma nic sensownego.

Hohoho, hahaha.
https://pl.aliexpress.com/item/Colorful-iGame1060-NVIDIA-GeForce-GTX-1060-Gaming-Graphics-Card-8008MHz-6G-192bit-GDDR5-Video-Gaming-Card/32855927198.html?spm=a2g17.10010108.1000016.1.150b8223fnddN4&isOrigTitle=true

@LORDEK @anon741072

Hoho, haha

W polskich sklepach też znajdę te karty za 1200-1300, ale będzie dopisane “brak towaru”. Poza tym dolicz do tych 360$ opłaty i podatki, a na pewno Ci nie puszczą bez tego w urzędzie celnym. Zresztą jescze tutaj podaję powód dlaczego z Chin się nie kupuje pewnych rzeczy:

Zakupy za takie pieniądze robię tylko u polskich sprzedawców. Za dużo się czyta o różnych przekrętach, a mi się nie uśmiecha dochodzić swoich praw w chińskim sądzie :laughing:

edit.
@LORDEK o takim numerze jak przedstawiony na filmie nawet nie pomyślałbym, chodziło mi raczej o sprzedaż używek w cenie nowego sprzętu, czy też uszkodzonych kart. To na filmie to już miazga :smiley:

1 polubienie

@LORDEK O, jeszcze wczoraj albo przedwczoraj były te karty. Pewnie jest gdzieś podobna aukcja na aliexpress.
No i co jak co, ale ta karta bynajmniej nie kosztowała 250zł xD
Jeśli chciałoby się oszczędzić to się ryzykuje z tym cłem. Wysyłka jako prezent, dostawca premium, brak faktury w paczce… Hazardzik.
A klawiaturę mechaniczną już z Chin kupowałem i jest git, więc wszystko się da.

@anon741072 Jakie przekręty? Na aliexpress? Tam jest jak na allegro program ochrony kupujących, zwrot chajsu ma być. A w ogóle po pierwsze płać kartą i chargeback jak coś lol.

Korzystałeś kiedyś z ochrony kupujących allegro? Polecam. Mając takie doświadczenie nie uchciwię się na parę złotych.
Jeśli ktoś chce ryzykować to jego sprawa, nie mam nic przeciwko, jego pieniądze. Ja tam wolę korzystać z ochrony którą daje kupującym polskie prawo skoro już takie jest.

Co do klawiatury. To wiesz, za parę stówek też się mogę bawić w loterię :stuck_out_tongue:

Że już nie wspomnę o braku faktury, co całkowicie dyskwalifikuje u mnie taki zakup :stuck_out_tongue:

  1. Chargeback
  2. Rachunek byś dostał na email.
  3. Samemu też pewnie nie chciałoby mi się bawić z kupowaniem karty z Chin, no ale jak ktoś chce zaoszczędzić…

Jak przywalą podatek, a na 90% przywalą, bo zatrzymają w urzędzie ze względu na gabaryty paczki to zysk wyjdzie znikomy. Z ok 1300 zł zrobi się 1600 i równie dobrze można kupić to w jakimś polskim sklepie bez dmuchania i chuchania, bo gwarancja i zwroty. Sam się przekonałem, że “GIFT” na paczce nie działa, bo zamawiając 168 markerów plastycznych i tak utknęło to w urzędzie. Dobrze, że mam do nich w miarę blisko, bo załatwianie tego drogą korespondencyjną czy telefoniczną to mordęga.

@anon741072
Na ALI i tak jest to lepiej przeprowadzone. Wpłacasz kasę, ale nie leci ona prosto do sprzedającego tylko jest zamrażana. Dopiero jak Ty potwierdzisz otrzymanie paczki kasa jest dostarczana sprzedającemu. W innym wypadku zwrot gotówki jest dość szybki. Może to prowadzić do nadużyć, ale obecnie większość sprzedających śledzi swoje paczki i wie gdzie ew. mogły utknąć lub czy ktoś buja.

GTX970 na tą chwile jest jedyna nadzieją, jak coś się ruszy w przeciągu kilku miesięcy to i tak dużo nie stracisz.

Z cłem to sytuacja wygląda tak że jak nie przekroczysz aktualnie ustalonej kwoty powyżej której naliczają cło w danej kategorii sprzętu to na 100% przywalą. Nie jestem na bieżąco z elektroniką, ale na słuchawki było to 200 euro. Opłaca się to wyłącznie w sytuacji kiedy sprzęt jest faktycznie używany, bo jak kupujesz czegoś X00 sztuk to nie licz na uniknięcie cła. Oni tam odróżniają co idzie na handel a co nie, adres wysyłki mają, o dowód zakupu cię poproszą, a reszty się domyślą.

Prognozują ze ceny jeszcze pójdą up up up