Czy jest to wejście PCI-E 16x?

Wita, mam pytanie czy na zamieszczonych niżej zdjęciach jest wejście PCI-E x16 ? I czy mogę podłączyć pod nie kartę graficzną?

20091221050.th.jpg

20091221049.th.jpg

Biały to stary slot PCI

Czarny jeszcze starszy ISA

Do żadnego nie możesz podłączyć karty PCI-E, zresztą nawet by nie pasowała.

Przeczytaj w instrukcji obsługi komputera.

Epic Fail - na fotkach mało widać, ale napis “Pci-e” jest.

Ale - jak już wcześniej wspomniałem - odpowiedź na wszelkie pytania autora tematu znajduje się w instrukcji obsługi jego komputera. Instrukcję ma, bo to nie składak tylko porządny komputer ze sklepu.

w tym problem, że nie mam instrukcji, ponieważ komputer został odkupiony. a pod któryś z tyuch portów można podłączyć k. grafiki ? czy nie ?

Producent komputera już zbankrutował, czy może nadal istnieje i ma stronę internetową?

istnieje i ma stronę,

http://www.superwarehouse.com/IBM_ThinkCentre_S51_8171/817131U/ps/437430

Czy jest tu port pod który podłączę kartę grafiki ?

EDIT:

Postaram się o lepsze zdjęcia.

Prawdopodobnie czarny slot to PCIe ale by to stwierdzić to potrzebne są lepsze zdięcia

tak jak mówiłem dodaję zdjęcia:

dsc00260ax.th.jpg

dsc00262d.th.jpg

dsc00263nx.th.jpg

dsc00252rk.th.jpg+

dsc00257nz.th.jpg

Ta firma (superwarehouse) nie jest producentem komputera.

Żadne dodatkowe zdjęcia nie są potrzebne, osoby próbujące odczytać konfigurację komputera ze zdjęć przejściówki nie mają pojęcia o czym piszą.

więc jak mam się dowiedzieć jakie to są wejścia, kiedy nie mam instrukcji ? komputer został odkupiony od firmy były tylko kable, i komputer.

Ten czarny slot to faktycznie nie jest ISA,ale PIC-E x16 powinno mieć na końcu ‘‘zatrzask’’.

no właśnie przez ten “zatrzask” jestem całkowicie zmylony i nie wiem czy to jest PCI -E, chciałbym kupić kartę graficzną, ale nie chciałbym wyrzucić pieniędzy w błoto.

przecież jest podpisane?

http://download.lenovo.com/ibmdl/pub/pc … 9r0486.pdf

  1. Power Supply (225 Watt)

  2. obudowa BTX

  3. brak karty graficznej (nie zintegrowanej) w sprzedawanych konfiguracjach tego modelu komputera

Kartę graficzną włożysz, i być może przez pewien czas będzie działać. Ale to wyrzucanie pieniędzy w błoto.

Czemu wyrzucanie pieniędzy? Komputer jest całkiem niezły, pod Windowsem XP powinien ładnie chodzić.

Chipset (Intel 900) obsługuje dyski SATA2 z NCQ i karty PCI-Express, ale modele ze zintegrowaną grafiką mogą nie mieć złącza na zewnętrzna kartę.

Pokazana na fotografii przejściówka pozwala na dołączenie karty w pozycji poziomej wobec płyty głównej, gdyż pionowe mogą się nie zmieścić w wąskiej obudowie.

Nie wiem tylko, czy wchodzą zwykłe karty, czy niskoprofilowe.

więc jak to jest ? mogę podłączyć pod to złącze kartę grafiki czy nie ?