Czy k.graficzna pasuje do płyty głównej

Witam, chciałem dowiedzieć się czy karta graficzna jaką chcę dokupić do komputera będzie pasowała do płyty głównej i reszty sprzętu( jęśli ma on na to wpływ). Nie mam wiedzy na ten temat a szukając w internecie trafiam na podstawowe i ogólne informacje czyli o wejści PCI Express,modelach itp jednak nei umiem znaleźć zbyt wiele informacji o modelu karty jaki jest w tym komputerze. Dlatego chciałem się dowiedzieć czy dany zestaw pasuje, jeśli tak to czy będzie wykorzystywał w pełni swoje możliwośći. Jeszcze jedno pytanie, jeśli chodzi o chłodzenie i karte graficzną, czy zalecana moc wentylstora jest napisana przy karcie graficznej czy dobierać ją pod kontem obu zespołów karty i płyty ?

Podaje plik z programu Everlast o sprzęcie, niestety niewiem jak program go zapisuje ale nie mogę niegdzie go wrzucić na strony typu wklej.to ponieważ pisze iż zły format lub że już taki plik wrzuciłem. Umieściłem raport na stronie zippyshare http://www57.zippyshare.com/v/94459195/file.html

Proszę o naprowadzenie mnie chociarz na dobrą drogę z tym problemem.

A jaką kartę chcesz kupić? jaki masz zasilacz, odczytaj bezpośrednio z niego.

To Twoje CPU?

Teraz pracujesz na karcie grafiki zintegrowanej?

Odczytaj typ płyty bezpośrednio z jej laminatu, okolice pamięci lub slotów PCI.

nie podasz co masz za płytę główną a my mamy wróżyć

daj screen z programu CPU-Z zakładka mainboard

obecnie korzystasz ze zintegrowanego układu graficznego

nie ma czegoś takiego jak ogólne dopasowanie zestawu wszystko zależy od zastosowania, pod grafikę 3D stosuje się mocny procesor i dwie lub trzy karty graficzne, pod gry również mocny procesor oraz jedna lub dwie grafiki, na serwer układu graficznego może nie być wcale, nie ma jednej ogólnej i dobrej konfiguracji

zastanów się do czego stosuje komputer internet,dokumenty,grafika,gry,filmy, edycja video

Witam, tak pominąłem najważniejsze kartę graficzną, podaję poniżej. Komputer będzie miał raczej ogólne zastosowanie i na tym mi zależy aby chodził płynnie przy przeglądaniu internetu i robieniu wielu rzeczy naraz, kilka programów czy aplikacji na raz. Do tego znajomy gra również w2-3 letnie gry, nie chodzi o nowości, więc chciałbym aby one pożądnie chodziły jednak nie znam się prawie wogóle na dopasowaniu sprzętu dlatego niewiem na co zwracać uwagę przy dopasowaniu karty do płyty tak aby wykorzystać co ona w sobie ma i aby system płynnie działał. Oto karta którą wybrałem po przewertowaniu internetu, ma b.dobre opinie jako jeden z lepszych modeli z serii Nvidii. Wiadomo są dużo nowsze jednak przeglądając wiele testów i opinii ta karta jest nadal dobrą pozycją tylko czy można ją podiąć to tego sprzętu. Jeśli nie i muszę wybrać inną możę nawet tylko jakąś konkretną serię kart proszę o pomoc ponieważ właśnie oto mi chodzi, co poasuje do tego sprzętu.

Oto karta firmy Asus(po opiniach najwydajniejsza)

Producent Chipsetu NVIDIA

Chipset (rodzina) GeForce GTX 400

Typ chipsetu NVIDIA GTX 460

Typ złącza PCI-E x16

Częstotliwość RAMDAC 400 MHz

Zainstalowana pamięć 1024 MB

Rodzaj pamięci DDR 5 (256-bit)

Częstotliwość pamięci 3600 MHz

Taktowanie rdzenia 675 MHz

Max. Rozdzielczość obrazu 2560x1600

Wyjścia DVI x2

Mini HDMI

Funkcje nVidia CUDA

nVidia Lumenex

nVidia PhysX

nVidia PureVideo

Obsługiwane standardy DirectX 11

Typ chłodzenia aktywne

Inne HDCP

PureVideo

SLI Ready

Zawartość opakowania instrukcja

kabel zasilający

karta graficzna

sterowniki

Screen z CPU-Z

75e5eb4d7c1bca95m.jpg

płyta główna Dell

czy to jest zestaw komputerowy firmy Dell ?

Tak, z tego co się dowiedziałem, tak znajomy zakupił to jako zestaw Dell’a, jednak po pytaniu wnioskuje żę to nie był dobry wybór tak?

podaj model tego zestawu

takie zestawy są “szyte na miarę” czyli często zasilacz jest dobrany pod cześć w środku i jeśli chcesz coś dorzucić to już nie ma na to mocy oznacza to jego wymianę na mocniejszy, często też obudowa ma inne wymiary niż standardowe co powoduje że żaden z zasilaczy dostępnych na rynku nie pasuje, to samo się tyczy karty graficzne może nie zmieścić się w budzie

Witam,dokopałem się bo ja też za duzo niewiem o całym zestawie ale dokopałem się do archiwalnej aukcji na llegro więc oto ten zestaw http://archiwum.allegro.pl/oferta/dell- … 3324670453.

Oto chodzi mówiąc o modelu tak?

Tak tego się obawiałem jeśli chodzi właśnie o te gotowe zestawy, ah pokusiło go szybko brać. Na ile można z tego zrobić coś pożytecznego? Dziękuje.

nic mi nie pokazuje

powinieneś gdzieś na komputerze (może z tyłu) mieć naklejkę gdzie będzie pisało jaka to firma model itp

Witam, na początku chcę przeprosić za taki zastuj, nie byłem w stanie na chwilę nawet zająć się sprawą, za dużo na głowie jednak, jak narazie wszystko ogarnięte i chciałbym odświeżyć temat, zdjęcie zrobione posyłam, mam nadzieje że oto chodzi,model sprzętu.