Czy kabel Component da mi wystarczająco dobrą jakość na PS3?

Mam dwa wejścia HDMI w telewizorze, jedno jest zajęte przez dekoder a drugie przez PS4. Mam też PS3. Mam pytanie, czy kabel Component da mi wystarczająco dobrą jakość na PS3 na Full HD? Według porównań na kanale MotoGamesTV nie jest aż tak źle.

Component powinien dać radę aczkolwiek nie licz na jakość jak po HDMI. Osobiście używałem Xbox 360 przez kompnent gdy kupiłem xbox one. Niestety wyblakłe kolory i delikatnie gorsza jakość obrazu zmotywowała mnie do zakupu takiego dynksu
http://allegro.pl/rozdzielacz-switch-hdmi-full-hd-3-in-1-i7062834505.html i teraz jestem zadowolony. Dynks sam wykrywa nowo uruchamiane urządzenie i przełącza na nie. Po wyłączeniu przeskakuje na poprzednio aktywne jeśli jest jakieś.

Mam tak podłączone i wydaje się ok.

Jedynie do odtwarzania Bluray się nie nadaje, nie pamiętam o co chodziło, bo tylko raz oglądałem, ale chyba PS3 nie jest w stanie zrobić konwersji z 1080p do 1080i i zrzuca obraz do jakiejś mega niskiej rozdzielzości.
Gier ten problem nie dotyczy.

Do DVD i Blu-Ray mam PS4, także tego :smiley:
Na PS3 jest odtwarzacz CD czego nie ma na PS4 więc moglem też zapytać o dźwięk

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.