Czy kabel hdmi prześle mi dźwięk?

Obecnie mam komp podłączony z tv kablem DVI-HDMI. Planuję zakup kabla HDMI-HDMI i tu moje pytanie.Czy mając płytę główną GIGABYTE 890GPA-UD3H i zintegrowaną kartę graficzną RADEON HD 4290 oraz zintegrowaną kartę dźwiękową REALTEK HD AUDIO kabel ten prześle mi również dźwięk?czy różnica w odbiorze obrazu będzie odczuwalna między tymi kablami?

Pewnie że prześle dźwięk . Różnica dla zwykłego użytkownika myślę że nie będzie odczuwalna :smiley:

prześle bez problemów, ale gdyby jakiekolwiek były, upewnij się że karta graficzna i dźwiękowa są w jakiś sposób połączone - niekiedy jest to osobny mały kabelek, który należy wpiąć w odpowiednie miejsca. Ale skoro to zintegrowana karta graficzna, nie powinieneś mieć żadnych problemów :).

I jeszcze warto dodać, że po podłączeniu niektóre komputery nie zmieniają automatycznie źródła dźwięku - wtedy musisz kliknąć PPM na głośniczek w tray’u, wybrać urządzenia do odtwarzania oraz wybrać coś w stylu “Digital Output (HDMI)” jako urządzenie domyślne. Jeżeli nie ma tam nic takiego, to zrestartuj komputer, wszystko zadziałają :slight_smile:

Różnicy nie ma prawa być, to sygnał cyfrowy - na każdym kablu taki sam.

Po podłączeniu komputera przez kabel HDMI do telewizora ustawienia karty dźwiękowej powinny się same ustawić :smiley: