Czy kabel sieciowy może wisieć poza domem?

Mam taki problem!Musze dodlaczyc kabel sieciowy do routera ale jedynie wystawijac go na zewnatrz(kabel rj45)! Czy nic mu sie nie stanie a przede wszystkim mojemu komputerowi! Ostatnio troche zimno sie zrobilo i zastanawiam sie czy jest to mozliwe! Poradzcie mi jaki kabel kupic i mniej wiecej w jakich granicach cenowych powinien sie miescic(okolo 40 metrow)

dzieki

pozdrawiam

Jeżeli jacyś wandale nie zaczną się nudzić, to raczej nic.

Co do cen, ja kupuję w zaprzyjaźnionym serwisie za 1zł/m (w sklepach jest trochę drożej)

Zalezy co masz na myśli pisząc “wisieć poza domem”…

…bo jeżeli chodzi np. o przeciąganie kabla pomiędzy budynkami, to powinna być jeszcze jakaś linka nośna (najlepiej stalowa) do której to podczepiona była by twoja skrętka :wink:

nie chodzi mi raczej o “spuszczenie” kabla z 3 pietra bloku na parter! czy tez wtedy musz mocowac jakas linke?

W takim przypadku nie musisz sobie zawracać tym głowy…

Spokojnie możesz przeciągnąć tak kabel - raczej nic mu nie grozi …przynajmniej ze strony matki natury :roll:

BTW

Można co najwyżej ze dwa lub trzy uchwyty do mocowania kabli zastosować, żeby przewód nie dyndał :smiley: przykładowe znajdziesz na tej stronce

pokojnie u mnie “zwisa” z dachu 4 piętrowego budynku na parter i nic sie nie dzieje, co innego pomiędzy budynkami musi być tak jak pisze przedmówca lina nośna sam kabel pod cięzarem lodu nie wytrzyma

Ta… i co używacie do tego zwykłego kabla ? :shock:

piechtor: Leć do sklepu z kompami i powiedz oco ci chodzi na pewno ci gościu da taki specjalny kabel “wzmacniany” podobny w budowie do kabla gruntowego ale troche inaczej ymm “ocieplany” :smiley: Mozna tak powiedzieć :wink: No chyba że interesuje cie np: tracenie połączenia co ileś tam minut albo zła jakość połączenia to wtedy ok :wink:

Nie wygaduj herezji stosuje się od lat na zewnątrz normalną skrętke i nie ma jakich kolwiek awarii nawet sam mam puszczone na zewnątrz zwykłą skretke ma juz 6 lat i nie ma strat na kablu jedynie trzeba trzymać się w takich przypadkach aby kabel nie był dluższy niz 100 metrów oczywiście zaczeli teraz produkować skretke kategori 6 i wzależności do czego ma w swojej budowie zawarte linke ,i środek odwilgacający nie licząc ze jest drozsza no i pozwala na pretkość 622 Mb/s :wink:

pysiu potwierdzam. Co prawda u mnie kabel wisi za oknem dopiero 2lata ale nie ma z nim najmniejszych problemów. Połączenie jest również bardzo dobre. Kabel jest najzwyklejszy, z serii im taniej==>tym lepiej :slight_smile:

Normalnej skrętki - mój provider spuścił go z dachu - 10 pięter

różnicy - i przymocował na na ścianie 3 razy. Kabel jest ośnieżony,

z lekką szadzią. Przed chwilą, przez ciekawość pingowałem forum.

Sami popatrzcie:

I dla porównania