Czy karta 9800GT pójdzie na moim sprzęcie?

Tak jak w tytule, boje się trochę kupić nową kartę, bo ostatnio jak kupiłem Radeon 4850 HD to nie działał (podejrzewam że z powodu tego że mój zasilacz ma tylko 20A a dla Radeona potrzeba było 29A), a u brata chodził. Potem kupiłem 9600GT i działa ale wiem że 9800 jest lepsza więc chcę się was zapytać czy jest sens ją kupować, żeby nie było takiej sytuacji jak z Radeonem.

Sprzęt:

Procesor: Intel Pentium Dual-Core CPU E5700 2x3.00 GHz

RAM: 8 GB

Karta graficzna (teraz): Nvidia GeForce 9600GT

Zasilacz: Fortron 450W ,20A (amperów)

Mothercard: ASRock G41M - VS3 R2.0

A nie możesz kupić czegoś nowszego, jak np 7750?

Tdp to tylko 55W, znacznie mniej niż 9800 czy 4850.

czyli 9800 pójdzie?

Ma TDP zbliżone do 4850 więc skoro z nim zasilacz sobie nie radził to z 9800 też sobie nie poradzi.

Nie warto zmieniać.

Moim zdaniem warto bo BF3 na 9800 chodzi na ultra bez zciny a na 9600 na low sie cina :confused:

20A dla 4850>??? hah dobre ja mam taki zasilacz jak w opisie,miałem 4850 a mój zasialacz ma na pierwszej 14A a na drugiej linii 12v 15A i jakoś wszystko działało bez problemu,pewnie nie podpięłeś wtyczki pcie 6pin do karty i dlatego ci nie działała… Kup sobie gts250 albo gts450 ddr5 i bedziesz zadowolony,tanie karty na których można pograć nawet w nowe gry

A 9800gt nie bierz bo jest nie opłacalna,starsza architektura i w jej cenie jest lepsza gts250

no dokłądnie te 9800 gt to przeżytej już:D

wystarczy do starej karty graficznej zainstalować nowe sterowniki ze strony nvidia wydajność na pewno wzrośnie

O ile>>?? o 1-2kl/s w jakiejś średniej grze,więcej ze storowników nie wyciśnie,jedynie co to OC procka i OC karty ale ja bym wolał kupić gts450 ddr5 + OC proca i bedzie pięknie,wydajność w grach zwrośnie 2-3krotnie za niską cene

zamontuj geforce 9600 gt i zainstaluj te stery

Przedsiadałem się kiedyś z palita 9600gt na BFG 8800gts 512 OC i skok wydajnościowy był naprawde znaczny,później kupiłem 4850 która zamiotła tego geforce 8800gts po OC a 4850 jest odpowiednikiem gts250 chociaż grafika na niej jest ciut lepsza,autor ma dobry zasilacz na który nie bał bym się wsadzić nawet radeona 4870 który konkuruje własnie z geforcem gts450 ddr5

Aktualizacja sterowników, jeśli daje jakiś wzrost wydajności, to najczęściej jest on w granicach błędu statystycznego. Na uwadze też należy mieć fakt, że optymalizowane są głównie nowe, najwydajniejsze karty, a nie GF 9600, który swoją premierę miał kilka ładnych lat temu.

Tylko że ja mam do wydania max 100zł na allegro lub gdzieś…

A i podłączyłem 6-pin :confused:

Max 100zł? Na Twoim miejscu, odpuściłbym sobie próbę kupienia karty w tej cenie. Nie znajdziesz w tej cenie nic sensownego, co miałoby jakąkolwiek gwarancję (nie licząc tzw. rozruchowej), a w takim przypadku może się okazać, że po miesiącu trzeba będzie zmieniać kartę, bo stara odmówiła posłuszeństwa.

Ogranicz palenie, picie, przestań jeść, uzbieraj jeszcze jakieś 120zł i kup chociażby HD 6670

Masz stówe,sprzedajesz za ~100zł 9600gt i kupujesz gts250,więcej nic nie włożysz bo proc słaby troche chyba że OC jakieś zapodasz

Moim zdaniem 9800GT to dobrze wybór jak dla mnie, już mi nie doradzajcie :smiley: bo odchodzimy od tematu czy karta pójdzie na moim sprzęcie… ?

Okej,pójdzie bez problemu,możesz spróbować wyrwać 9800gtx jak dasz rade,pozdro

Ok dzięki wszystkim za rady poszukam GTX, a jak nie bd to GT temat do zamknięcia :smiley: