Czy karta GF 6200 AGP będzie pasować do płyty główne Asus?

Witam i mam takie pytanko Czy karta graficzna GeForce 6200 512 MB DDR2 AGP bedzie pasować na płytę główną Asus P4PE-X bo jeszcze mam starą grafike na tej płycie i ona chyba jest DDR. To jak wejdzie ?? :slight_smile:

Raczej powinna,czemu ma nie działac,wprawdzie jak widzę w manualu masz tylko AGPX4 na tej płycie-karta jest na x8 ale to nie istotne raczej.

Zmień tytuł i dział.

Tytuł na przykład:Czy karta GeForce 6200 512 MB pasuje do płyty Asus P4PE-X

Dział : http://forum.dobreprogramy.pl/hardware-sterowniki-f19.html

Pozdrawiam.

Zamahowiec , powtarzam Ci po raz drugi, że nie ma sensu inwestować w ten komputer. Możesz nawet wstawić GF 7300GT i tak to guzik da, bo masz jednordzeniowy procesor, a obecne gry wymagają dwu, najlepiej cztero rdzeniowy procesor. Poza tym Twoja płyta jest do niczego i nie wykorzystasz pełnego potencjału tej grafiki, bo AGP X4 będzie ją ograniczać. Po drugie masz 768 MB RAMu, a dla gier standardem niestety jest 1GB, w związku z czym i tak nic to nie da, bo gra będzie się ciąć. RAMu też się nie opłaca kupować, bo sam sobie sobacz na Allegro ile kosztuje DDR-SDRAM 400MHz(takie pamięci obsługuje płyta) 1GB, a ile kosztuje DDR3 1333MHz 2GB. Na upartego mógłbyś odpalić gry typu NFS Shift, FarCry2, ale musiałbyś wymienić grafikę na GF7300GT, procesor na Prescott’a 3.0 800MHz, płytę główną na bardziej konkretną np. Asus p4p800-x, Asus p4p800-E Deluxe, Intel D865PERL i dołożyć RAMu, co jest totalną głupotą, bo koszt części przekroczy na spokojnie wartość obecnego zestawu to raz, a dwa podane przeze mnie płyty to wydatek min. rzedu 120, nawet 150 złotych. RAM do wydatek rzędu ponad 100 zł, grafika również 150 jak nie więcej, co daje 400 złotych. Do tych 400 złotych dokładasz 50 i z tego co się nie mylę jesteś już w stanie kupić używanego Radka HD6850 na PCI-E X16. Zamiast inwestować w złom odkładaj najlepiej 2500 złotych na nową i skrzynkę, jak odłożysz to załóż w dziale hardware temat to chłopaki ci jaką wypaśnią skrzynkę złożą, że każdą jedną grę z paluszkiem w tyłku odpalisz na wysokich detalach…

Dodane mniej niż minutę temu

Jak to nie istotne? Przecież karta będzie spowalniana przez płytę główną i nie będzie w stanie pokazać na co ją stać…

Zamahowiec , popraw tytuł tematu, używając przycisku edytuj, tak aby mówił konkretnie o problemie.

Piotr92 ale żeś sie rozpisał…,a Zamahowiec tylko pytał czy będzie pasowała (zrozumiałem przez to czy będzie działać więc odpowiedziałem krótko i na temat).

Zamahowiec w tym poście nie pytał o wymagania gier i ceny na Allegro :slight_smile:

Po prostu usiłuję chłopakowi uświadomić, że popełnia masakrycznie duży błąd inwestując w ponad 8-mio letni komputer. Ludzie już takie komputery na śmietnik wywalają, a nie bawią się w rozbudowę, bo to się nie opłaca choćby nawet ze względu na to, że przepłaca się już na samych pamięciach.