Czy karta graficzna będzie działać bez dodatkowego zasilania?

(biolife) #1

Witam,
nabyłem dzisiaj kartę graficzną ASUS GTX770. Jednak nie przewidziałem tego, że mój aktualny zasilacz ma tylko jeden kabelek zasilający 6+2 pin, natomiast na karcie jest miejsce na 14 pinów (8+6).

Czy w związku z tym karta będzie działać, jeśli podepnę tylko 8 pinów, a 6 pozostanie pustych? Ewentualnie, czy jest może jakaś przejściówka z 6+2 pinów na 8+6?

Poniżej wklejam link do swoich podzespołów:

Procesor to Intel Core i7 6700

I może przede wszystkim powinienem najpierw zapytać, czy ten zasilacz wszystko udźwignie, czy może powinienem nabyć również jakiś inny, jeśli tak to jaki byście proponowali?

(IrasDeeJay) #2

Karta nie zadziała. Jest natomiast solucja. Wystarczy kupić kabelek. Z jednej strony ma dwie wtyczki molex które podpinasz do zasilacza, a z drugiej strony twoje upragnione wejście do zasilania karty graficznej. Groszowe sprawy. Np: http://allegro.pl/przejsciowka-kabel-2x-molex-6pin-btx-gpu-gdansk-i6712234002.html Dostępne również w każdym sklepie komputerowym.

(biolife) #3

Dziękuję bardzo za szybką i optymistyczną odpowiedź :slight_smile:

(IrasDeeJay) #4

Nie ma sprawy :wink:

Dopiero teraz zauważyłem aktualizację twojego posta z pytaniem o zasilacz. Jeśli to ten co podałeś w linku, to do zasilenia GTX 770 będzie zdecydowanie za słaby. Do tego sprzętu powinieneś posiadać zasilacz o mocy przynajmniej 550 W

(biolife) #5

Rozumiem, w takim razie nie ma co kombinować z przejściówkami, tylko trzeba przygotować się na zakup nowego zasilacza.

Znalazłem coś takiego: Thermaltake Smart SE Modular 530W (SPS-530MPCBEU), co prawda ma 530W, a nie 550W, ale ma dobrą sprawność. Nie zamierzać podkręcać tego GPU, więc z tego co poczytałem powinien wystarczyć. Dodatkowo ma całkiem sporo dobrych opinii.

Chyba, że są może jakieś inne godne polecenia w tym zakresie cenowym (200 - 250 zł)?

(JNJN) #6

Bardzo dobry i wystarczający praktycznie do końca tego zestawu.

Karta musi mieć dwie wtyczki zasilania.

Kto Ci doradził przy nowym zestawie zasilacz 350W?

(biolife) #7

Kolega prosił jakiegoś znajomego z forum (niestety nie wiem jakiego) który mu też pomagał złożyć zestaw. Początkowo nie było karty w zestawie, bo zintegrowana od Intela HD Graphics 530 miała być wystarczająca. Gość twierdził, że na zasilaczu będzie odpowiedni zapas, żeby w przyszłości można było dorzucić jeszcze kartę graficzną.

No niestety za brak wiedzy trzeba płacić. Jeszcze raz dziękuję za pomoc :slight_smile: