Czy karta graficzna będzie działać bez dodatkowego zasilania?

Witam,
nabyłem dzisiaj kartę graficzną ASUS GTX770. Jednak nie przewidziałem tego, że mój aktualny zasilacz ma tylko jeden kabelek zasilający 6+2 pin, natomiast na karcie jest miejsce na 14 pinów (8+6).

Czy w związku z tym karta będzie działać, jeśli podepnę tylko 8 pinów, a 6 pozostanie pustych? Ewentualnie, czy jest może jakaś przejściówka z 6+2 pinów na 8+6?

Poniżej wklejam link do swoich podzespołów:


Procesor to Intel Core i7 6700

I może przede wszystkim powinienem najpierw zapytać, czy ten zasilacz wszystko udźwignie, czy może powinienem nabyć również jakiś inny, jeśli tak to jaki byście proponowali?

Karta nie zadziała. Jest natomiast solucja. Wystarczy kupić kabelek. Z jednej strony ma dwie wtyczki molex które podpinasz do zasilacza, a z drugiej strony twoje upragnione wejście do zasilania karty graficznej. Groszowe sprawy. Np: http://allegro.pl/przejsciowka-kabel-2x-molex-6pin-btx-gpu-gdansk-i6712234002.html Dostępne również w każdym sklepie komputerowym.

Dziękuję bardzo za szybką i optymistyczną odpowiedź :slight_smile:

Nie ma sprawy :wink:

Dopiero teraz zauważyłem aktualizację twojego posta z pytaniem o zasilacz. Jeśli to ten co podałeś w linku, to do zasilenia GTX 770 będzie zdecydowanie za słaby. Do tego sprzętu powinieneś posiadać zasilacz o mocy przynajmniej 550 W

Rozumiem, w takim razie nie ma co kombinować z przejściówkami, tylko trzeba przygotować się na zakup nowego zasilacza.

Znalazłem coś takiego: Thermaltake Smart SE Modular 530W (SPS-530MPCBEU), co prawda ma 530W, a nie 550W, ale ma dobrą sprawność. Nie zamierzać podkręcać tego GPU, więc z tego co poczytałem powinien wystarczyć. Dodatkowo ma całkiem sporo dobrych opinii.

Chyba, że są może jakieś inne godne polecenia w tym zakresie cenowym (200 - 250 zł)?

Bardzo dobry i wystarczający praktycznie do końca tego zestawu.

Karta musi mieć dwie wtyczki zasilania.

Kto Ci doradził przy nowym zestawie zasilacz 350W?

Kolega prosił jakiegoś znajomego z forum (niestety nie wiem jakiego) który mu też pomagał złożyć zestaw. Początkowo nie było karty w zestawie, bo zintegrowana od Intela HD Graphics 530 miała być wystarczająca. Gość twierdził, że na zasilaczu będzie odpowiedni zapas, żeby w przyszłości można było dorzucić jeszcze kartę graficzną.

No niestety za brak wiedzy trzeba płacić. Jeszcze raz dziękuję za pomoc :slight_smile: