Czy karta graficzna będzie pasowała do mojej płyty głównej

Witam. Mam pytanie. Chcę kupić kartę graficzną PALIT GeForce GT610 @GB 2048 MB DDR3 DX11 lecz nie jestem pewny czy mój komputer da radę z tą kartą. Wcześniej miałem dwa razy GeForce 6600 MSI i za każdym razem mi się spaliła. Proszę o szybką odpowiedź.

Parametry:

System - Windows Xp Professional SP3

CPU - Intel® Core2 Duo CPU E7300 @ 2.66GHz

RAM - 2.1 GB

Płyta główna - Gigabyte GA-EP31-DS3L v1

Zasilacz - Modecom hedy 400w atx 2.2

Monitor - LG Flatron L1717S

Pasować będzie, ale to karta o słabiutkiej wydajności. Zasilacz też niezbyt dobry.

Karta ma być do gier? Ile możesz wydać?

Raczej do gier. A co do ceny to nie chcę zbyt dużo wydawać bo 24 grudnia kupuję nowego kompa o wiele lepszego a kartę potrzebuję tylko po to żeby jakoś przetrwać do tego czasu (jak napisałem poprzednia mi się spaliła) A nie chcę kupować takiej samej ani gorszej niż GeForce 6600 ponieważ poprzednia wytrzymała tylko 2 miesiące.

lepiej trochę dołoży i kupić HD 6570 lub minimalnie lepszą HD 6670, używki też wchodzą w grę?

grafika którą wybrałeś jest bardzo słaba!

Trochę dużo (moja stara karta kosztowała 39 zł :slight_smile: ). A może macie jakieś inne propozycje w granicach 200 zł?

I czy karta którą wybrałem jest lepsza czy gorsza o starej?

Skoro karta ma być tylko na 2 miesiące, to szukałbym takiej, którą można potem sprzedać z małą stratą, albo sobie zostawić jako tanią, zapasową, np.

http://allegro.pl/gigabyte-nvidia-gefor … 19345.html

Tylko, tak jak pisze sprzedawca, dałbym na nią jakiś nawiew.

8600GT jest dużo szybsza od 6600 i szybsza od GT610.

Dobry pomysł. :slight_smile: Czyli mógłbym podłączyć wentylator ze starej (zepsutej) karty?

Ten 8600GT ma wejście 3-pin dla wentylatora, być może więc wejdzie ten ze starej karty. Problemem może być mocowanie.

Najlepszy byłby wentylator 80mm zamocowany za pomocą gumki lub opasek samozaciskowych.

Mam tą karte i działa b.dobrze nawet bez wentylatora. Temp. nigdy nie była nadmiernie wysoka. De facto wystarczy wyciągowy wentylator w obudowie, żeby zrobić jakiś powiew powietrza jak każdej grafice pasywnej.