Czy karta graficzna będzie pasowała do płyty głównej?

Płyta główna: ASUS M3A32-MVP Deluxe Series Motherboard

Procesor: AMD Athlon 64 x2 5000+

Czy na tym sprzęcie jest możliwa i korzystna wymiana karty graficznej na Nvidia GTS 250?

Mam kilka zasilaczy na oku pasujących do mojego zestawu, więc ten temat pomińmy.

Pozdrawiam.

Jeśli chodzi o kompatybilność to jak najbardziej karta GTS 250 będzie pasowała do Twojej płyty głównej. A co do sensowności wymiany na tę kartę graficzną to podaj najpierw jaką kartę aktualnie posiadasz, gdyż to będzie główny punkt odniesienia dla sensowności zakupu.

Nie zapominaj o zasilaczu. Marka i moc.

Obecna karta: ZOTAC Nvidia GeForce GT 9400

To w takim razie będzie to jak najbardziej sensowny zakup. Ale karta GTS 250 jest trochę droga w stosunku do wydajności. Kosztuje około 300 do 350 zł. Uważam, że lepiej kupić wydajniejszą i nowszą kartę, która stoi w tej samej cenie czyli GTS 450. Ewentualnie możesz kupić kartę prawie z taką samą wydajnością jak GTS 250 ale o wiele tańszą czyli 9800 GTX można ją kupić do 250 zł.

Bardziej wydajna od GTS 450: http://allegro.pl/1024mb-sapphire-radeon-hd5830-xtreme-new-gw-fv-i1610598221.html

Nie przepadam za Radeonkami.

Myślisz, że karty lepsze od wymienionej przeze mnie mogłyby dobrze współgrać z moimi podzespołami? Bo czuję, że GTS 450 byłby za dobry dla mojego procesora, ale mogę się mylić.