Czy karta graficzna będzie współpracować z płytą główną?

Witam

Planuje zakup nowej karty graficznej i myślałem o Geforce GTX 660 i chciałbym zapytać czy moja płyta główna pociągnie tą kartę. Na jakie parametry trzeba zwracać uwagę? Płyta obsługuje PCI-E 2.0, a karta pracuje na PCI-E 3.0 czy to np może być problem?

Płyta główna: DFI LANPARTY DK P35-T2RS

Zasilacz: OCZ 600 W

Procesor: Core2duo 2,80

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym górnym rogu Swojego posta. Dobrze zatytułowany temat daje szansę na szybszą pomoc. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

PCI- E 3.0 jest kompatybilne z PCI-E 2.0

Czy można powiedzieć, ze każda karta graficzna PCI-E będzie działała na każdej płycie głównej z takim wejściem, czy np jest jeszcze jakiś parametr na który trzeba zwracać uwagę?

jeżeli ma wejście PCI-E 2.0 /3.0 to tak , jednak przy wyborze karty graficznej należy pomyśleć również o zasilaczu i czy karta nie będzie ograniczać procesora CPU i na odwrót.

Nie pytam o szybkość działania podzespołów tylko o to czy może być taka sytuacja, że kupie dobrą kartę graficzną do starszej płyty głównej i nie będzie to współgrało? Chce wiedzieć czy bez względu na konfigurację podzespoły będą działać. A szybkość to już inna sprawa. Zasilacz mam 600W więc chyba nie ma problemu.