Czy karta graficzna pociągnie DirectX 11

Witam! Ostatnio sporo czytałem na różnych forach o kartach graficznych z DirectX 1. Chciałbym się zapytać czy nwidia geforce gtx 260 pociągnie DirectX 11. Słyszałem o tym, że karty działające z DirectX 10.1 będą obsługiwać DirectX 11. Jednak pytam się gdyż zamierzam kupić kilka nowych gierek i nie chciałbym żeby po instalacji okazało się że nie działają.

Nie pociągnie, bo directx 11 obsługują tylko 400-tki i 500-tki.

a którą byście polecali

Jeśli masz fundusze na taką gtx260, to coś koło 460gtx, jeśli możliwe lub radeon jakiś.

Mam sporo funduszy i myślę o 580

podaj jaki masz zasilacz i procesor

zasilacz 600w procesor intel core 2 quad 2.66

Pobieram teraz sobie wersje demo gry z DirectX 11 gdyż zadzwoniłem do firmy która składała kompa i powiedzieli żeby spróbować zainstalować

Ja mam 5850 i nawet ta karta nie radzi sobie w 100% przy maksymalnej teslacji i włączonych efektach w nowych grach. Także żeby było płynnie i na max to trzeba sięgnąć na prawdę na najwyższą półkę.

http://windows7forum.pl/nowy-directx-11 … -1410.html

Według nich pociągnie

To po co włączasz Teselację ? DX11 z wyłączoną Teselacją jest szybszy nawet od DX9c. Potwierdzone na łamach serwisu FrazPC.pl

dziwne ale chodzi i to całkiem dobrze. Ale czy jest jakiś inny sposób na sprawdzenie czy pociągnie, bo nie da się ustawić maks jakości

Słuchaj ja mam HD4870 i w grach opcje DX11 mam niedostępne więc u ciebie będzie tak samo. DX11 miał być częściowo dostępny na kartach obsługujących DX10.1 w praktyce bez karty ze sprzętowym wsparciem DX11 nie odpalisz żadnych efektów DX11.

Przyjechali do mnie z serwisu i testowali komputer karta graficzna obsługuje DirectX 11 w 90%

A niby jak to testowali ? Skoro nawet serwisy internetowe twierdzą że należy mieć kartę ze sprzętowym wsparciem DX11.

PS: Większość serwisów komputerowych tylko walą ściemę i zapewne skasowali pięćdziesiątkę za przyjazd.

nic nie skasowali. Wgrali jakiś programik który to testował