Czy karta graficzna Radeon HD 6870 odpali na tej płycie?

Witam, pytanie takie jak w temacie, czy karta graficzna Radeon HD 6870 1GB VRAM ma szanse odpalić na dosyć przestarzałej płycie głównej Dell Optiplex 330 Motherboard KP561:

http://www.ascendtech.us/dell-optiplex-330-motherboard-kp561_i_mb4deloptpl330.aspx

Z tego co widzę, płyta posiada slot PCI-E x16, lecz pamięci GDDR5 bardziej nastawiają mnie na odpowiedź negatywną. Ewentualnie może mi ktoś polecić kartę z podobną wydajnością, która ma szanse odpalić na tej płycie głównej? Pozdrawiam

Poszukaj w necie zgodności, z tymi firmowymi konstrukcjami może być problem, na 90% masz zasilacz do wymiany. Druga sprawa, że płyta ma pcie v1, a karta chyba była pod pcie v2 robiona już, czyli z 5-10% wydajności stracisz.

1 polubienie

Zasilacz to AP550-120TC 550W, na pewno nie da rady?

Komputer posiada procesor Q6600, dwie kostki 2x DDR2 lącznie 4GB. Tak się zastanawiam, czy jakbym wsadził powyższą kartę do tego zestawu, to czy można było by pograć w jakieś starsze gry? Obecnie w zestawie jest karta GeForce 210, która jest znacznie mniej wydajna od powyższej.

miłe zaskoczenie, spodziewałem się 250W, ten da radę :wink:

Tak, ale zależy ile chcesz dać za to (do 100 ujdzie). Lepiej byłoby jakiegoś rx 4/550 , nowsze, to już trup :wink: Nie zdziwiłbym się nawet Wiedźminowi na ultra low w 30 FPS :wink:

No i kwestia SSD, przydałby się, plik stronicowania będzie wchodził.

1 polubienie

Czy taka karta działała by choć z połową mocy na podanej płycie głównej?

Raczej max 40%, słaby (relatywnie) procesor i 4 GB skutecznie uniemożliwią Ci wykorzystanie mocy karty, dodatkowo podłączenie jej na tak starym standardzie pcie też zrobi swoje. Jeżeli jednak planujesz za 2 lata wymianę komputera, nada się na zaś o wiele lepiej od radka 6xxx :wink:

1 polubienie

Zmieniłem wybór na kartę graficzną gtx 650ti, która zdaje się ma relatywnie niski pobór mocy. Również zasilacz na ATX MODECOM FEEL 1 500W (zdaje się jest to zasilacz z czarnej listy, ale raczej lepszy od poprzedniego). Czy jest jakaś szansa, że ta karta odpali na powyższej płycie (nawet z częścia mocy)?

Płyta główna: http://www.ascendtech.us/dell-optiplex-330-motherboard-kp561_i_mb4deloptpl330.aspx

Szansa jest, ma te 7, ale może jeszcze czip nie odpadł lub sprzedawca wypiekł w piekarniku i ruszy przez kilka dni.

Moja rada: ile chcesz za nią dać? One coś koło 200 chodza chyba?
Poszukaj na Allegro używanych rx 560/rx 550/rx 460 różnica w cenie nie powinna być duza, powyżej 75W nie przekraczają (mniej niż Twoja) i są wydajniejsze. Może nawet będą w stanie wykorzystać prawie cała moc…

1 polubienie

Karta gtx 650ti mogę kupić za 160zł, a rxy używane widzę prawie 2 razy drożej. To ma być drugi komputer do innego miejsca zamieszkania na którym chciałbym pograć w mniej wymagające gry. Sam komputer też nie posiada jakiś super drogich podzespołów jak np. zasilacz, dlatego stąd też ta decyzja.

Szansa jest, ma te 7, ale może jeszcze czip nie odpadł lub sprzedawca wypiekł w piekarniku i ruszy przez kilka dni.<

Co oznacza 7? Nie za bardzo się znam, jeżeli chodzi o stan używanej karty to postaram się wybrać coś w dobrym stanie.
Jeżeli wybrany przeze mnie gtx miałby sporo spowolnić w tym zestawie w porównaniu do rx’ów to mogę rozważyć taki zakup. :stuck_out_tongue:

Będzie ciężko, to karta sprzed 7 lat, do najchłodniejszych się raczej nie zaliczała (110W świadczy o czymś też). Po kilku latach karta często ulega awarii, jedną z najczęstszych jest mechaniczne pęknięcie lutowania czipu do laminatu (sprężanie-rozprężanie metalu). To zużycie mechaniczne, którego nie ocenisz “po zdjęciu”, 7 lat to już okres kiedy można się tym zaczynać martwić. Sporo ostatnio na forum Radeonów z tego okresu padało też, dlatego uczulam Ciebie, że to akup podwyższonego ryzyka, a sprzedawcy raczej gwarancji nie dadzą :wink:

1 polubienie