Czy karta NVIDIA GeForce GTX 1650Ti sprawia problemy pod Linuksem?

Proszę o informację na temat karty grafiki NVIDIA GeForce GTX 1650Ti. Czy pod Linuksem są z nią jakieś problemy typu brak sterownika itp. Laptop ma jeszcze drugą kartę intelowską zintegrowaną. Interesuje mnie, bo ma dwa dyski - SSD i HDD po 1TB każdy.

Rzuć monetą. W przypadku laptopów często nie działają nawet oryginalne sterowniki NV/AMD, a tylko te producenta… Więc sprawdź, czy udostępnia pod Linuksa lub testowanie zostaje. :wink:

Jakie producenta? Firmware siedzi w kernelu. Sterowniki Intela zapewnia Intel, dostępne w kernelu. Sterowniki nouveau są od społeczności. W ubuntowatych lepiej od razu włączyć sekcje „universe multiverse” w repozytoriach. Oczywiście nie przeklejać na pałę, ew. zapytać.

@ubuuser

Jaką dystrybucję masz na myśli w jakiej wersji?

Fszysko na tacy:
How to Install NVIDIA Driver & Switch Between Intel and NVIDIA in Ubuntu 21.04 | UbuntuHandbook .

Czy sterowniki obsługuja chipset karty? Wchodzisz tutaj:
Sterowniki dla systemu Unix | NVIDIA .
Sprawdzasz wersję sterowników w repozytorium, patrzysz na „obsługiwane produkty”.

Dzięki @marcin82 W necie są poradniki jak instalować sterownik do rzeczonej karty. Chodziło mi też o opinię kogoś, kto taką kartę posiada. Laptop, który zamierzam kupić nie ma systemu operacyjnego. Używam tylko Linuksa. Najczęściej jest tak, że mam na dysku kilka rożnych dystrybucji (archowate i debianowate).

No to tak jak widzisz tutaj:
GeForce GTX 1650 Ti and Linux Mint 19.3 - Linux - NVIDIA Developer Forums .

Ktoś miał za stare sterowniki, jądro i był problem. Jaki laptop chcesz kupić?

Zwróć uwagę na czytnik linii papilarnych, wifi, bluetooth … a nawet na kartę ethernet (o ile jeszcze jest). Z Realtekiem mogą być ogólnie problemy (są sterowniki własnościowe, ale też potrafią płatać figle).