Czy karta sieciowa może powodować restarty komputera?

To co w temacie tzn. mam problem taki ze po ok 15 min z włączonym internetem (podłączonym nie z włączoną przeglądarką) komputer mi się restartuje i tu moje pytanie czy może być temu winna karta sieciowa?

Nie powinno być od tego!

To może być wina zasilacza,może być słaby podaj markę moc zasilacza

A jak nie korzystasz z internetu pojawiają się restarty? Zobacz w dzienniku zdarzeń czy jakaś aplikacja powoduje błąd.

Bardzo prawdopodobne, że zasilacz może nie wyrabiać.

Albo nieodpowiednie sterowniki. Zainstaluj najnowsze/stabilne.

Są rożne powody:

1.Powiedz czy jak nie używasz internetu to komputer sie resetuje ?

2.Powiedz jakie masz sterowniki od internetu?

od kiedy są sterowniki do internetu?

Karta sieciowa np. !!

To jest sterownik? Zawsze myślałem, że sterowniki to oprogramowanie dołączone do jakiegoś urządzenia np.karty dźwiękowej, albo karty graficznej ale mogłem się mylić. :roll:

Komputer restartuje się tylko jak jest podłączony do netu.Tych sterowników używam już długo i nie miałem nigdy z nimi problemy więc to raczej nie winna sterów. Teraz jestem pewien że to wina zasilacza( no-name 350)

Podaj config komputera, żeby określić czy na 100% zasilacz nie wyrabia w stosunku do innych podzespołów.

Konfig mojego komputera:

Amd Sempron 300+, 1,5 GB ram , Geforce 7300GS, płyta główna AsRock i dysk WD 320gb

Kristof-92 , zobacz Tu

Kristof-92 , jeżeli masz możliwość, to pożycz od kogoś zasilacz jakiejś konkretnej firmy i sprawdź, czy problem nadal występuje.

Zestawienie najgorszych i najlepszych firm produkujących zasilacze

Zasilacz do zmiany na, np.:

FORTRON ATX-350PNF

MODECOM MC-350ATX - (czasami bywają tańsze na Allegro).

Pomocy !!

może temperatura karty graficznej (GeForce 7300Gs) utrzymuje się na poziomie 45 stopni.

  1. 45 stopni to niska temperatura jak na kartę graficzną.

  2. Podaj temperatury pozostałych podzespołów.

  3. Zmierz napięcia na nowym zasilaczu za pomocą cyfrowego miernika

Mierzenie napięć

Temperatura reszty:

Płyta główna-25

Procesor-28

Dysk -30

Miernika cyfrowego nie mam, ale w Everescie mam takie odczyty

+3.3 V-3.31 V

+5 V-5.20V

+12 V-12.50 V

Temperatury są dobre. Wartości napięć pokazywanych w biosie i przez programy często odbiegają od rzeczywistości. Sprawdź jeszcze czy kondensatory na płycie głównej nie są wypukłe.

A co to są te kondensatory? :stuck_out_tongue:

Kondensatory

Spuchniete - wadliwe i uszkodzone kondensatory

Dobry jesteś! jak by popuchły kondensatory to by nawet kompa nie włączył!Też to miałem nawet komputera nie mogłem włączyć !