Czy karta Wi-Fi może się przegrzewać?


(Missiekk) #1

Witam, tak jak w temacie i czy efektem przegrzania może laptop poźniej po restarcie jej nie wykryć?

Bo jak laptop pracuje cały dzień i wieczorem np. po aktualizacjach restartuje się to widać karty Wi-fi nawet w menadżerze urządzeń, no i net nie chodzi.

Ale rano to wszystko odpala normalnie. co wy na to?


(Bolo92) #2

A może przeciążenie sieci ^^

Jaki masz internet, wątpie aby karta się mogła przegrzewać, ale jeżeli masz możliwość to laptopa przed restartem w chłodniejszym pomiejszeniu chwile(15min) potrzymaj żeby ostygł i tam go zrestartuj, jeżeli nie będzie dalej to wyłącz laptopa i pozostaw znowu na 15min w tym chłodniejszym pomieszczeniu, jeżeli dalej by nie chodziło to raczej nie to.

A może masz włączone jakie oszczędzanie energi w lapie i daje karcie oszczędzanie energi i mniejsza jest jej wydajność.

Wtedy korzystasz z baterii czy zasilacz i do prądu ?


(Missiekk) #3

sieć raczej nie jest przeciążona bo tylko laptop jest radiówką połączony z routerem do neo512. oszczędzanie energii, też o tym myślałem dlatego cały czas na zasilaczu pracuje. wydaje mi się że problem może leżeć w tym że Windows pobrał sobie aktualizacje i one coś się chrzanią. jeszcze sprawdzę z tym chłodniejszym miejscem. pozdro


(Bolo92) #4

Vista?

Kiedyś był coś z tym problem ale chyba połatali, więc powinno działać, spróbój poszukać coś o tej aktualizacji jeżeli jej nie załatali to na pewno zrobiono dezinstalację jej.