Czy karta WiFi Intel będzie działała na płycie głównej ASRock ze złączem M.2?

Witam.

 

Nie wcielam tego w życie, ale chciałbym zapytać, czy na płycie ASRock Fatal1ty zadziałaby karta Intel AC 7265. Karta działa na złączu M.2, a podana płyta je posiada. Domyślam się jednak, że jest to zależne od innych czynników. Obstawiam, że karta może być przeznaczona do laptopów, ale czy mimo tego jest szansa na to, że będzie sprawnie współpracować?

 

Czy może zamiast tego musiałaby być karta Intel AC7260?

 

Oczywiście druga opcja jest pewna, ale w grę w chodziłaby optymalizacja kosztów.

Nie szkoda złącza M.2 na coś takiego? Lepiej przeznaczyć to złącze na szybki dysk a jako WiFi może być urządzenie wpięte w port USB.

To jest kwestia czystko hipotetyczna na obecną chwilę. Przymierzam się do wymiany laptopa na PC, ale to nastąpi za kilka tygodni, do 2-3 miesięcy. Rozpatruję różne możliwości. Złącze M.2 nie byłoby mi jakoś szczególnie potrzebne, wziąłbym na pewno dysk SSD na złączu SATA3, byłoby to wystarczające, bo nie budowałbym maszyny skrajnie wydajnej i taki dysk by mi wystarczył.

 

No dobra, ale nadal nie ma odpowiedzi. Zasugerowałeś inne rozwiązanie, ale nie zaprzeczyłeś poruszanej przeze mnie opcji, więc jak by to było?

Jak to starzy wyjadacze mówią: nie sprawdzisz, to się nie dowiesz!!!

Zadziała, tylko zależy czy znajdziesz ciekawy zestaw. Potrzebujesz:

  • kartę wifi

  • wyprowadzenia antenowe

  • anteny 

https://www.amazon.com/Soldering-Wireless-Extension-Bulkhead-Repeater/dp/B00MJU6X5U/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1480424487&sr=8-1&keywords=m.2+wifi+card+with+antenna

Działać będzie działać, ale sztuka dla sztuki. W laptopie często masz możliwość połączenia nieużywanych anten (które są wyprowadzone kabelkiem i idą do ekranu), w ‘blaszaku’ zawsze z tym kłopot. 

Jeżeli chodzi o M.2 to śliska sprawa, bo nawet dyski SSD niektóre odmawiają współpracy, chociaż teoretycznie powinny działać.

Poza tym jak podpinasz coś pod M.2 to tracisz jeden (lub w niektórych płytach gł. 2) port PCI (UEFI BIOS go z automatu wyłącza).

Sam mam płytę z M.2 i szczerze mówiąc to widzę jedynie zastosowanie tego portu to bardzo szybkich dysków SSD i w ciasnych obudowach, gdzie zależy komuś na dobrym obiegu powietrza w obudowie.

 

Jeżeli chodzi o WiFi AC to moim zdaniem jeżeli masz możliwość podpięcia komputera po Giga LAN to raz, że zaoszczędzisz kasy, bo skrętka nie jest droga, a dwa połączenie będzie dużo wydajniejsze.

Jak składałem komputer to wydałem sporo kasy, ale w WiFi nie inwestowałem. Kupiłem 5m skrętki i poprowadziłem ją w listwie przypodłogowej do routera, w końcu to stacjonarka i “przemieszczać” się nie będzie.