Czy KAV2009 dobrze współpracuje z COMODO FW Pro?

Zrobiłem sobie reinstal Windowsa XP SP3, zainstalowałem COMODO FW Pro i następnie chciałem Kaserskt AV 2009 i tu pojawił się zonk, bo Kaspersky wskazał iż muszę odinstalować COMODO. Obszedłem to deinstalacją COMODO, instalacją KAV2009 i po niej instalacja COMODO. Czy ktoś z was miał problemy z tym tandemem ?

Skoro to obszedłeś i problem znikł to o co chodzi?

Jakby się coś znów działo to pisz. Wtedy zaradzimy.

Nie nie miałem takiego problemu. I czy naprawdę warto używać tak bardzo obciążających komputer programów antyvirusowych i FW ??

Kolejny który twierdzi że na Windowsie XP bez antywirusa i firewalla się obejdzie :smiley:

Problem znikł, ale czy te dwa programy nie będą się gryzły.

Popracuj jakis czas to się przekonasz.

Ja nie myślę że Windows XP poradzi sobie bez antywirusów tylko, że są inne programy której mniej go obciążają.

Sam używałem tych programów (oddzielnie) i przekonałem się że strasznie mulą kompa (choć nie mam go słabego).

Jedynie co odczułem to www ładują się troszkę dłużej, ale mi to nie przeszkadza.

Dostałem info, że najlepiej wyłączyć Defense+ i będzie 0 problemów. Czym tak dokładniej zajmuje się Defense+ ? Ochrona plików i rejestru ?

Instalowanie tych 2 programów na 1 komp. to podstawowy błąd userów bez podstawowej wiedzy

w temacie -ochrona komputera w internecie.

Więc albo KAV 2009 plus Sygate http://www.sygate.de/index.html),który potrafi współpracować z innymi zaporami(a taka szczątkowa jest w KAV) , lub Comodo CIS ,ewentualnie CFP i antywirus bez modułu HIPS,np.Avast,Avira,Dr.Web