Czy KAV2009 dobrze współpracuje z COMODO FW Pro?

(Tobster) #1

Zrobiłem sobie reinstal Windowsa XP SP3, zainstalowałem COMODO FW Pro i następnie chciałem Kaserskt AV 2009 i tu pojawił się zonk, bo Kaspersky wskazał iż muszę odinstalować COMODO. Obszedłem to deinstalacją COMODO, instalacją KAV2009 i po niej instalacja COMODO. Czy ktoś z was miał problemy z tym tandemem ?

(Miroon93) #2

Skoro to obszedłeś i problem znikł to o co chodzi?

Jakby się coś znów działo to pisz. Wtedy zaradzimy.

Nie nie miałem takiego problemu. I czy naprawdę warto używać tak bardzo obciążających komputer programów antyvirusowych i FW ??

(system) #3

Kolejny który twierdzi że na Windowsie XP bez antywirusa i firewalla się obejdzie :smiley:

(Tobster) #4

Problem znikł, ale czy te dwa programy nie będą się gryzły.

(system) #5

Popracuj jakis czas to się przekonasz.

(Miroon93) #6

Ja nie myślę że Windows XP poradzi sobie bez antywirusów tylko, że są inne programy której mniej go obciążają.

Sam używałem tych programów (oddzielnie) i przekonałem się że strasznie mulą kompa (choć nie mam go słabego).

(Tobster) #7

Jedynie co odczułem to www ładują się troszkę dłużej, ale mi to nie przeszkadza.

Dostałem info, że najlepiej wyłączyć Defense+ i będzie 0 problemów. Czym tak dokładniej zajmuje się Defense+ ? Ochrona plików i rejestru ?

(abc*) #8

Instalowanie tych 2 programów na 1 komp. to podstawowy błąd userów bez podstawowej wiedzy

w temacie -ochrona komputera w internecie.

Więc albo KAV 2009 plus Sygate http://www.sygate.de/index.html),który potrafi współpracować z innymi zaporami(a taka szczątkowa jest w KAV) , lub Comodo CIS ,ewentualnie CFP i antywirus bez modułu HIPS,np.Avast,Avira,Dr.Web