Czy każda nowoczesna drukarka perfidnie się oczyszcza?

Piszę do Was moi drodzy z pytaniem oraz pomocą o wybór wielofunkcyjnej drukarki. Od dwóch lat jestem posiadaczką HP C5180 All-In-One z której jestem bardzo zadowolona ma to czego oczekuję: Skaner, kopiarka, drukarka, połączenie przez Ethernet z routerem i wspaniałej jakości druk w czerni na którym mi najbardziej zależało. No ale na tym pozytywy się kończą które są przyćmione przez jeden wielki negatyw. Samoczyszczenie drukarki. Jest to okropna sprawa, drukuję raz w tygodniu po 2 strony czarnego pisma a więc za każdym razem daję “drukuj tylko z czarnym pojemnikiem”. No ale niestety raz w tygodniu drukarka się samoczynnie czyści co pożera tusze kolorowe. Jakież moje było zdziwienie za pierwszym razem od kupna drukarki że po 2. miesiącach pojawił się komunikat żeby drukować w czerni musisz zakupić tusz kolorowy ten który jest pusty. SZOK! Ja korzystam tylko z czarnego bardzo rzadko z kolorów, ale jednak prosi się o zakup koloru. Dla mnie jest to w obecnej sytuacji nie do przyjęcia! Pamiętam mając starą HP C930 tam mogłam drukować czarnym tuszem pomimo pustego pojemnika z kolorami. Obecnie jestem zawiedziona podejściem HP do klienta, pewnie musi drukarka się czyścić jestem to w stanie zrozumieć ale żeby tak często! Czy jest jeszcze na rynku godne urządzenie wielofunkcyjne do polecenia? Producenci dbają tylko o własną kieszeń a nie o użytkownika ![-o<

Aktualnie jestem na etapie poszukiwania nowego urządzenia wielofunkcyjnego z tą różnicą że ma posiadać tylko dwa dusze (czarny oraz trójkolorowy). Rozglądam się i póki co nie mogę znaleźć zastępczego urządzenia. Oczekuję od niego:

  1. komunikacji Ethernet bądź WiFi

  2. skanera

  3. jak i skaner to i kopiarka bez włączania komputera

  4. bardzo dobry druk w czerni

  5. możliwość drukowania w czerni z pustym pojemnikiem trójkolorowym

  6. w miarę przystępna cena pojemników z tuszem (mowa o oryginalnych)

I to było by na tyle. Jeśli doszedłeś/aś do końca tego posta dziękuję Ci bardzo i czekam na ewentualne propozycje jeśli Twoja wiedza na to pozwala i doświadczenie. Pozdrawiam.

Obecnie chyba wszystkie drukarki posiadaja funkcje “czyszczenia” , zapobiega to zasychaniu dysz , (drukarka która by nie posiadała “autoczyszczenia” po około 2-4 tygodni nie używania będzie miała zatkane dysze , czasem do tego stopnia że konieczna jest wymiana pojemnika ) . Miałem już drukarki i HP i canona i z tego co zauważyłem że te drukarki w momęcie “czyszczenia” bardzo dużo wypluwają atramentu , obecnie posiadam lexmarka x4650 i dla odmiany on podczas czyszczenia dysz bardzo mało “wypuwa” atramentu (zabieg drukarka wykonuje raz na tydzień , zabieg bardzo szybki tak jakby drukowała tylko jedną linijke druku) drukarka posiada dwa pojemniki (czarny i kolorowy) po skończeniu sie tuszu w jednym drukuje dalej, wady- bardzo małe pojemniki rozruchowe dostarczane z nową drukarką (nie napełnialne) cena drukarki około 250-280zł wraz z pojemnikami rozruchowymi , nowe pełnowartościowe pojemniki XLA (XLA-pojemność większa jak standart)cena 250zł za same pojemniki(kolor+czarny) (według opisu powinno starczyć na około 1200 stron zadruku 30% a opis na pojemniku standartowym wynosi około 700 stron zadruku 5%) . Drukarka posiada WiFi , jakość skanowania i wydruku bardzo dobra jak i w czerni tak i wydrukowanych kolorowych zdjęć (kolor i jakość zdjęć nie odbiega od zdjęcia zrobionego “chemicznie”) Jeżeli drukujesz wyłącznie w czerni to najbardziej opłacalne są drukarki laserowe które w wersji “mono” obecnie nie są drogie (około 2-4 tysiące wydrukowanych kartek na jednym tonerze , niektóre firmy podają że to nawet 7tysiecy)

ja mam DCP-375CW :slight_smile:

nie wiem jak to jest jak się nie drukuję, ale ja mam potrzebę wydrukowania kilka stron dziennie i fabryczne tusze wystarczył mi na 6 miesięcy, drukarkę mam cały czas włączoną w trybie oczekiwania, i nie słyszę żeby czyściła się codziennie tylko co 2 tygodnie, i trwa to kilka sekund :slight_smile:

Radzę też przeczytać instrukcje, jest napisane iż rzeczywista pojemność fabrycznych tuszy po zainstalowaniu wynosi ok 61% gdyż pierwsza instalacja wymaga doprowadzenia tuszy do głowicy (stąd strata).

można drukować bez koloru!

tylko nie jest to tak jak mają stare HP że wystarczy np. pisać w wordzie czarnym kolorem i drukować :lol:

tylko trzeba wejść w panel sterowania w opcje drukarki i wybrać druk czarno-biały. (drukowałem 2 tygodnie tez koloru) :slight_smile:

Polecam tę drukarkę Brother DCP-375CW :slight_smile:

Radzę też przeczytać instrukcje, jest napisane iż rzeczywista pojemność fabrycznych tuszy po zainstalowaniu wynosi ok 61% gdyż pierwsza instalacja wymaga doprowadzenia tuszy do głowicy (stąd strata).

większość obecnych drukarek posiada głowice zintegrowane z kardidżem i ta strata prawie 40% w takim przypadku jest nie uzasadniona , a coraz częsciej kupując drukarke sprzedawca informuje że drukarka posiada pojemniki rozruchowe gdzie zawartośc wynosi około 30% pojemnika pełnowartościowego, z tąd zapis w instrukcji że na tych pojemnikach można wydrukować około 200 stron , dotyczy to zapewne nie wszystkich producentów a z takimi informacjami spotkałem się w instrukcjach od niektórych modeli HP , Canona , Lexmarka.

Ja mam pytanie dość mocno związane z tematem więc nie zakładam nowego. Mam Brother-145C, 4 pojemniki, bez większych problemów działa na zamiennikach. Jako że drukarkę mam podpiętą do listwy z kompem, monitorem i głośnikami, którą wyłączam na czas “niepotrzebności”, po każdym włączeniu drukarka się czyści (sądząc po dźwięku). I pytanie: Czy lepiej zostawić drukarkę włączoną do prądu cały czas, czy żeby cały czas była w stanie oczekiwania, czy można wyłączać jak obecnie ? Cel: oszczędność tuszu i “zdrowie” sprzętu. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

jakie szczęście że mam starego poczciwego lexmarka Z612 który na szczęście jeszcze się nie czyści :slight_smile: ale kuzynka kupiła urządzenie wielofunkcyjne Epsona i normalnie szok, zanim się włączy to czyści i czyści…ja swoim lexmarkiem Z612 drukuje 1-2 kartki W MIESIĄCU! !!

Jedyna awaria jaka mi się wydarzyła w tej drukarce to na początku roku pękła mi taka taśma przezroczysta co w środku w drukarce jest…Wiecie na co ją spowrotem przyczepiłem??? NA GUMKĘ RECEPTURKĘ :slight_smile: Dziś jeżeli miałbym kupować drukarkę to chyba kupiłbym używaną z allegro niż te kombajny które pożerają w zaskakującym tempie tusz…

Mój Brother DCP-395CN też się sam oczyszcza, ale nie bierze niewiadomo ile tuszu. Od zakupu ( 5 miesięcy) drukarki mam oryginalnie dołączone kolorowe tusze i nie widzę, aby cokolwiek z nich ubyło. Może i coś bierze, ale to naprawdę minimalną kropelkę. Czarny wymieniam co tydzień, ale drukuję ogromne ilości pism. Także ja po swojej drukarce nie widzę tego pożerania :smiley:

Tak szczrze to męczyłem się przez całe lata z różnymi drukarkami atramentowymi ale rowiązaniem problemu okazało się dopiero kupno drukarki laserowej. I teraz wreszcie mam spokój. Zdaje sobie sprawę że tak drukarka to znacznie większy wydatek ale wieżcie mi zwraca się bradzo szybko w postaci wydajności jaką oferuję pojemnik z tonerem (nawet do 2500stron) oraz wygodą i szybkością pracy jakiej próżno szukać w drukarkach atramentowych.

Nie chce nic polecać ani reklamować ale zajżyjcie na tą stronkę; http://www.centrumdruku.pl/

Jim1961, lepiej zostawić ją włączoną cały czas, bo zużycie tuszu przy codziennym czyszczeniu jest mniejsze niż przy czyszczeniu po uruchomieniu urządzenia.

Tabelka ile tuszu zabiera każde czyszczenie urządzenia (dla Brother DCP-130, DCP-330, DCP-540CN):

brotherx.th.jpg

A tutaj pojemności i ilość możliwych wydrukowanych stron z zastrzeżeniem, że dla pierwszych pojemników stron jest mniej (tak jak pisał krasnaaal).

brother2.th.jpg

Brother zapewnia, że jeśli nie byłoby nic drukowane to przez automatyczne czyszczenie tusz skończyłby się po dwóch latach.

aby drukarka sie rzadziej oczyszczala nie nalezy jej wylaczac

Celna uwaga, przetestuję to i zobaczę jak się to sprawdzi chociaż w jakimś stopniu zaoszczędzić tusze. Od wczoraj mi wypluwa komunikat o zmianie tuszu purpurowego gdy go nawet nie używałam :-x

Dodane 28.07.2010 (Śr) 17:25

Powiedz mi czy drukarkę masz stale włączoną? Druga sprawa czy orientujesz się jeśli będzie brak jakiegokolwiek koloru czy istnieje możliwość drukowania w czerni pomimo pustych kolorów?

trochę nie zrozumiałem Twojej wypowiedzi, co jest nie uzasadnione?

tu masz jak to jest z tym Brotherem:

589ee05f3492791d.jpg

Akurat wydaje mi się, że jest odwrotnie. To starsze drukarki (i urządzenia HP) posiadają dysze w kartridżach. Na przykład Brother, Epson i chyba Canon produkują urządzenia gdzie wymienia się tylko pojemniki z tuszami.