Czy każdy zaslilacz ATX pasuje do obudowy ATX

witam posiadam zasilacz pentagram PENTAGRAM Silent Force 460 w od wczoraj przestał się w nim obracać wentylator i chce kupić nowy tylko mam pewien problem nie mam zbyt dużo kasy więc zdecydowałem się na TRACER HIGHLANDER 500W mój problem wygląda tak że obawiam się że nie wejdzie mi do obudowy ponieważ ten pentagram ma takie wymiary Wysokość: 81 mm Szerokość: 140 mm Głębokość: 151 mm i wszedł ledwo może jest luzu z 2 mm a ten Tracer ma takie szer. 190 x gł. 230 x wys. 100mm i tu się nasuwa pytanie czy to są tylko błędne wymiary podane na necie czy każdy zasilacz typ ATX będzie pasował do obudowy ATX ??

Każdy będzie pasował. Nie masz się czym przejmować

Herbie ,

Poczytaj Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Tylko nie bierz Tracera :x on jest dużo gorszy od Pentagrama, niby ma 500W a jest słabszy, do tego nie bezpieczny dla sprzętu.

Cześć , a nie taniej wymienić sam wentylator ? Dobry , cichy wentyl to koszt max 40 zeta .

No taniej by było, polecam Noiseblocker BlackSilent

tracer wcześniejsze były słabsze i niebezpieczne dla sprzętu ale firma Tracer wypościła nowa serie zasilaczy i są on bardzo dobre w stosunku do ceny i są bezpieczne.

może i taniej było by kupic wentylator ale zmieniał bd grafikę też i potrzebuje czegoś mocniejszego niekoniecznie tracera wezmę tylko chciałem wiedzieć czy każdy zasilacz typu ATX pasuje do obudowy ATX nic?? więcej mnie nie interesuje…

A jaką grafikę chcesz wsadzić ?? wtedy powiemy czy warto kupować nowy, nie patrz na moc w nazwie, tylko na moc jaką dostarcza zasilacz na linii +12v z tej linii zasilane są procesor, karta graficzna, napęd i silnik dysku twardego, jak widzisz ta linia jest najważniejsza, Pentagram na linii +12v ma 380W, a Tracer ma 330W, Modecom FEEL III/Premium ma 320W, w tej cenie nie kupisz dobrego zasilacza 500W.

Każdy zasilacz typu ATX pasuje do obudowy ATX.

Radeona Hd 4670 a zasilacz chce kupić do 200 zł

Byłeś o coś proszony, następnej prośby nie będzie i temat poleci do kosza.JNJN

Kupując sam wentylator wydasz 20-30zł i będziesz zadowolony, upierając się przy nowym zasilaczu, watro pomyśleć o czymś jak Seasonic SS-400ET, czy Corsair 400W.

SolelyRose*

Jak już pisałem zasilacz i tak zmienię więc nie piszcie mi o zmianie wentylatora chce 500w minimum…

Do Radeona Hd 4670 spokojnie starcza zasilacz 350W

Ale jak chcesz koniecznie zmienić zasilacz na 500W to polecam te

Fortron FSP500-60APN

Fortron FSP500-60GLN

OCZ StealthXStream 500W rev. 2