Czy klucz jest przypisany do płyty?

Witam, czy klucz licencyjny Windows XP Home Edition jest przypisany (nierozerwalnie związany) do konkretnej płyty, czy mogę sobie pożyczyć płytę np od sąsiada i zainstalować Windows z moim kluczem?

Nie wydaje mi się, żeby był powiązany.

Spróbuj, najwyżej instalacja zatrzyma się na etapie wprowadzania klucza.

niestety tak! Wszystko możesz zmienić w kompie w myśl licencji OEM i BOX, tylko z tą różnicą że w OEM wymiana płyty to utrata licencji, a w BOX możesz instalować na dowolnym kompie pod warunkiem, że tylko na jednym / jeśli masz jednostanowiskową licencję /.

Przecież autorowi o płytę CD chodziło, instalacyjną…

Przepraszam, jeszcze chciałbym dodać, że chodzi mi o płytę CD.

Gdzieś czytałem, że licencja jest powiązana z płytą główną komputera (po aktywacji systemu) - czy to prawda?

Marku, gdybyś mógł napisać o której płycie pisałeś… :slight_smile:

ale / przy legalnym Win XP / klucz jest przypisany do płyty i nie da się go zainstalować na innym kluczu. Próbować można i wierzyć w powtarzalność.

Głupstwa waszmość pleciesz…

Mam w pracy kilkanaście komputerów z XP OEM. Do tego kilkanaście płyt instalacyjnych.

Już parę razy przeinstalowywałem systemy z jednej płyty a różnica była jedynie przy wpisywaniu klucza z nalepki na konkretnym komputerze…

Pozostałe płyty nawet są nierozpieczętowane…

no to zarejestruj takiego windowsa / na dwóch kompach zainstalowanego /w Microsofcie, chyba na tym forum nie bawimy sie w piractwo.

Przecież Ci tłumaczę że przy instalacji jest podawany klucz z nalepek dla każdego komputera inny (taki jaki widnieje na naklejce licencyjnej na każdym komputerze). Płyta instalacyjna więc nie ma tu nic do rzeczy.

Nie chodzi o piractwo przecież, tylko o identyfikację klucza. O jakim piractwie może być mowa, jeśli masz swój klucz? Z tego co wiem to nie wszystkie płyty Windows identyfikują konkretny klucz.

Złączono Posta : 11.01.2007 (Czw) 21:28

Co ciekawsze, nie wiem jak jest w przypadku sysów preinstalowanych. Ja mam laptopa od nowości z systemem Win XP Home i narzędzie ProduKey pokazuje u mnie inny klucz, niż widnieje na nalepce.

owszem zgadzam się, zwracam honor wszystkim, jeśli nie był nigdzie instalowany to wszystko w porządku, może źle zinterpretowałem “konkretną płytę” jako płytę główną. Numer seryjny jest tylko dla Microsoftu w celu uniknięcia powtarzalności dla konkretnej płyty instalacyjnej. Przepraszam.

Złączono Posta : 11.01.2007 (Czw) 22:00

w uzupełnieniu d_hrabia pisałem o płycie głównej, Joan to normalna sprawa,ze generuje inny klucz, każda zmiana/ nawet sterowników / może to spowodować, ale w Microsofcie mają klucz wygenerowany po zainstalowaniu z paru komponentów m.in. płyty głównej, grafiki, ID partycji, dysku twardego itp. i w przypadku czystej instakacji to jest ważne aby się zarejestrować bez problemów, chyba że coś było zmieniane to mogą być problemy i rozmowa telefoniczna z “miłą panią”.