Czy klucz Od W7 Ultimate pasuje do wersji Enetrprise?

Mam obecnie zainstalowany W7 Enterprise ze stron microsoftu. Ponieważ system mi się podobał kupiłem sobie Windows 7 Ultimate. Obecnie mam juz poinstalowane programy i ogólnie porządek na dysku i niechciałbym robić formata. Mam pytanie czy kluczem od Windows 7 Ultimate zaaktywuje Windows 7 Enterprise. Z tego co wiem Enterprise podchodzi pod wersję ultimate więc dlatego mam wątpliwości…

Siema :smiley: raczej na pewno nie. Ponowna instalacja windowsa to przecież żaden problem, tracisz tylko dane z 1 partycji, których możesz sobie zrobić kopię.

nie da rady

Skoro pobierałeś ze stron Microsoftu Windows 7 Enterprise Trial to mogłeś tam również doczytać, że nawet jeśli kupisz pełną wersję Windows 7 Enterprise to będziesz musiał wykonać nową instalację tego systemu, nie da się aktywować triala na innym kluczu.

Klucz nie będzie pasował. Tak poza tym wersja enterprise nie jest dedykowana dla zwykłych konsumentów a głównie dla firm i wersje te posiadają przeważnie zintegrowany klucz najczęściej ten sam dla wielu instalacji i licencja może też obejmować wiele stanowisk i podejrzewam, że różnią się jeszcze rozszerzonym wsparciem technicznym.

Pozdrawiam!

można tez zainstalować jako aktualizację:

uruchom zainstalowany 7

włóż płyte z edycją ultimate

po odpaleniu płyty wybierz zainstaluj teraz

wybierz jak metodę instalacji akltualizację (upgrade)

syatem zainstaluje się w wersji ultimate, try nie stracisz żadnych plików ani ustawień