Czy klucz z płyty oryginalnej przechodzi na przegrywaną?

Żeby przegrać oryginalną płytę Windows XP wystarczy przegrać ją na programie takim jak np. Nero. A skąd wziąć klucz produktu tej płyty już przegranej ? czy ona ma taki sam klucz jak ta oryginalna czy jak ?

smooker , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

A klucz bierze się ze sklepu.

Tak, ona ma taki sam klucz jak ta płyta oryginalna…

a gdy jak mam obecnie zainstalowanego Windowsa XP i chciałbym go tylko sformatować to muszę zmieniać opcję w BIOS czy wystarczy jak wsadzę płytę do napędu w trakcie pracy komputera i uruchomię normalnie ?

ps. jak formatuję komputer to nie trzeba nic robić przed formatowaniem, usuwać jakichkolwiek plików czy coś… ?

Formatowanie samo wyczyści ci dysk który wskażesz do zainstalowania systemu windows możesz też zrobić nakładkę ale nie radze za duży bajzel jest wtedy

ale to mogę sformatować dysk przy uruchomionym komputerze ?

Nie, musisz zrobić to spoza Windowsa, czyli musisz uruchomić komputer z płytki i dopiero sformatować i zainstalować. Jeżeli nie wiesz jak to zrobić, możesz zanieść kompa razem z płytką,kluczem i sterownikami do serwisu, to Ci przeinstalują system bez problemu za 50 zł(przynajmniej tyle u mnie w mieście to kosztuje).

ale przy formacie po prostu wybieram jakąś inną opcję np “Napraw” czy coś takiego ? czy tak samo jakbym od nowa Windows’a instalował ?

Czy nie możesz w sieci poczytać i obejrzeć poradników instalacji Windowsa XP? Zadajesz w kółko bezsensowne pytania a my mamy Ci pisać to co już tysiące razy jest w sieci napisane?

Zobacz tu:

http://www.google.pl/search?source=ig&h … 38ad578f8f

Poczytaj tu:

http://www.google.pl/search?source=ig&h … d6c0ca4d1f

Jak już obejrzysz i poczytasz to ewentualnie spytaj o to czego nie zrozumiałeś.

Co to tytułowego pytania - klucz nigdzie “nie przechodzi”, baza kluczy (a precyzyjniej to procedura je sprawdzająca) jest zawarta w plikach, które są na płycie CD - jeśli przegrasz cała płytę to te pliki tak samo przegrasz.

Przecież płyty z systemem nie różną się między sobą - tylko każdy użytkownik otrzymuje inny klucz. Pomyśl jak wielkim problemem byłoby robić oddzielną instalkę tylko dla jednego klucza (a kluczy już wydano setki milionów dla XP)

PS. Nie “przy formacie” tylko przy/przed formatowaniem

dobrze, już rozumiem. ale jeszcze jedno pytanie. jak już mam windows’a zainstalowanego to mogę zainstalować z płyty tak jakbym instalował windows’a od początku ? podzielić na partycje itd ?

Tak, można skasować istniejące partycje i założyć nowe.

Ale pamiętaj - instalacji Win XP nie uruchomisz z poziomu zainstalowanego i uruchomionego systemu (to jest możliwe przy instalacji Win 7 i Visty chyba też)

W przypadku XP musisz uruchomić od zera komputer z płytą instalacyjną w napędzie CD/DVD

Wszytko jest na filmach, do których link podałem wcześniej - bierz się za oglądanie.

wiem, że nie uruchomię. Trzeba wejść w BIOS i przestawić 1st Boot Device na CD/DVD . ale dzieki :slight_smile: :slight_smile:

Można zainicjować instalację pod systemem. Dopiero przy kolejnym etapie instalacji nastąpi restart.