Czy klucz z win. 7 32 bit będzie pasował do win.7 64 bit?

Witam!

Mój komputer został zakupiony 2 lata temu (gwarancja już wygasła). Ma on oryginalny zainstalowany Windows 7 Home Premium 32 bit. Chciałbym zmienić system na 64 bit ze względu, iż chciałbym dołożyć RAM (aktualnie mam 4GB, 32 bitówka korzysta tylko z 3,25GB :P). Na obudowie kompa mam naklejkę z CD-Keyem do Windows 7 Home Premium (nie pisze ile bitów). No i moje pytanie brzmi: czy jeżeli ściągnąłbym czysty obraz Windows 7 Home Premium 64 bit z netu to czy ten cd-key z naklejki pasowałby??? Wersji systemu nie zmieniam, tylko ilość bitów, więc chyba powinien on załapać. Jednak wolę upewnić się pytając się Was na forum :smiley:

nie

Będzie pasować. Warunek, taka sama wersja (w twoim przypadku Home Premium). Sprawdzone 5 dni temu na “samym sobie”.

Będzie działał. Tylko gdzie w sieci znaleźć czysty home Premium PL, jak wszędzie tylko Ultimate z witaminami?

Ja poszedłem do sklepu w którym kupiłem Windows 7 Home Premium 32 bit, pokazałem fakturę i poprosiłem o wersję 64 bit. Miałem do wyboru wypaloną płytę (koszt płyty) lub plik ISO (lustro) na pendrive (za darmo).

ps.

Oczywiście pendrive był mój.

Klucz działa zarówno do wersji x86 jak i x64. Tak jak napisał mój przedmówca - warunek to ta sama wersja systemu !!

Dzięki za pomoc :wink: Piszę już to po reinstalu systemu :slight_smile: Obraz Windows 7 Home Premium 64 bit (czysty bez żadnych witaminek) pobrałem z chomikuj.pl od jakiegoś gościa. Instalacja i format poszły sprawnie a cd-key tak jak mówiliście zadziałał :smiley: W końcu można się pocieszyć z pełni wykorzystywanego RAM-u.