Czy komputer może chodzić 24/7?

Cześć mam pytanie czy komputer może chodzić 24/7 bez żadnych problemów … Nic mu sie nie stanie jeśli nie bede wyłaczał go na noc ??

mi kiedyś chodził 2 miesiące i nic sie nie stało…

Aha dzięki … bo słyszałem , że jeśli komputer chodzi dłużej tym lepiej dla niego … , ale nie wiem czy to jest prawda ??

Ściąganie dużych plików się szykuje, co? :wink:

Mi kiedyś chodził kilka dni bez wyłączenia i oprócz troszkę wyższego rachunku za prąd to nic się nie stało :slight_smile:

Hmn… sciaganie tez , ale chce zostawić gre na noc… żeby expiła ;p ; ]

tibia + bot?

eheheeh : ) nie miej mnie za kida : ] Jade Dynasty medytacja ;p

Toć to maszyna - nic mu nie będzie.

Next boter :pp

moze, a rachunki moga byc nawet mniejsze :wink:

od kilku lat nie wylaczam sprzetu, tyle zeby cos wymienic lub odkurzyc ew. reset, chodzi 24/7, 365 dni w roku :smiley:

dobrze jest sobie porobic profile, np. w speedfan’ie lub innym kontrolujacym prace kompa - i pobawic sie w DC (downclocking), czyli znalezc najnizsze zadawalajace nas parametry

ja na codzien ustawiam dla gpu 300/340 (575/600 default), cpu na 2.4ghz (3.0 oryginal, 3.6ghz po OC) i stosuje eist i c1e (obnizanie napiecia i mnoznika proca w idle, czyli prawie non-stop), wentyle na 5v (sterowane z mobo) i jest cisza i ekonomia w jednym :slight_smile:

inna sprawa jest jakosc sprzetu i samej budy - swoja uszczelnilem (nie wyciszalem) i filtry zalozylem, bo czyscic co tydzien to mi sie niechce - taki komp szybciej zbiera kurz, wiec trzeba czesciej sprzatac, albo jak ja wyzej…

i trzeba monitorowac temperatury oraz prace dyskow - swoich nie wylaczam nigdy (w systemie), bo raz zastosowalem i potem ciezko sie odpalaly… ale wylaczone indeksowanie i backup, wiec praktycznie kreca talerzami jedynie (mam 3)

ostatnio sie bawilem w OC… 9 dni temu:

95820f72dd5028a7m.jpg

Ja kiedyś zostawiłem na 3 tyg, żeby zasysał, jak ja będę na wypadzie. Wracam i chodzi dalej :wink:

Może chodzić na 365, tylko dopóki prądu nie wyłączą.

Zdaje się, że wiele do powiedzenia w tym temacie ma zasilacz. Do tak długiej i przy tym stabilnej pracy potrzeba porządnej zasiłki.

na tyle porządnej, by nie zresetowała komputera, bądź nie zawiesiła pracy komputera, tym samym nie wymusiła resetowania na użytkowniku. Co do rachunków, osobiście szkoda mi zostawiać włączony komputer choćby na noc. Ale jeśli już pojawia się taka potrzeba i chcemy uwzględnić rachunki za prąd to i również powinniśmy zwrócić uwagę na współczynnik sprawności zasilacza :slight_smile:

Co do pytania z tematu…w normalnych warunkach u przeciętnego Nowaka nic się nie stanie. Może chodzić dzień i noc.

atta66cker , zwykły Windows to nie platforma serwerowa. Wymaga restartu. Systemy z rodziny Microsoft Windows Server są do tego przystosowane

to jeszcze podaj, co ile… godzin, dni,miesiecy, lat?

ja Ci powiem, o ile sie mylisz…

:roll:

Tak pisało w PCFormat

Ok dzięki za pomoc… :**

sam sprawdz i potestuj zanim zaczniesz wierzyc w to, co pisalo :wink:

znam kolesia, co od win’95 ciagnie na upgrade’ach 8)

a, nie ma ‘latwych’ programow do obslugi i kompatybilnosci z nowymi systemami

sam ciagne na win xp_pro sp1 z 2000 roku po poprawkach…