Czy komputer może stać przy kaloryferze

Planuje przemeblowanie, czy jednostka może stać przy kaloryferze, który jest rzadko używany?

Oczywiście, że może tylko musisz zapewnić mu wtedy dobre chłodzenie (kiedy bedzie grzał) lub może spokojnie stać jeśli kaloryfer jest zimny

jeśli kaloryfer jest zakręcony to tak :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

I komputer musi być uziemiony bo inaczej jak dotkniesz naraz kompa i grzejnika to trochę będzie szczypać.

Nie polecałbym. Komputer nagrzewa się jak stoi z dala od kaloryfera. Jak będzie stał blisko to się nagrzewał będzie jeszcze bardziej a nie wiem czy jakiekolwiek chłodzenie pomoże. No chyba że będzie bez obudowy. Ale to tylko ostateczność. Daj go gdzieś dalej.

a od kiedy obudowa jest podłączona do napięcia?

Airborn jak jesteś taki *** to dotknij tylnego panelu obudowy i kaloryfera to zobaczysz, że komp potrafi dać niezłego kopa.

Inne słowa… - squeet

Mój komputer stoi przy kaloryferze (jeszcze na dodatek w biurku, nie mam wyjścia jest to jedynie miejsce dla niego, przynajmniej na razie), w biurku jest ciepło ale mam 2 wentylatory na obudowe i brak jednej ze ścian obudowy. Komputer w środku jest chłodny (nawet przyjemny wiaterek wieje :stuck_out_tongue: ).

W moim przypadku temperatura nie ma znaczenia do wydajności :]

Kaloryfer grzeje tylko w zimie, latem cała atmosfera jest znacznie chłodniejsza :slight_smile:

Jednak jeśli bardzo mocno grzeje u Ciebie kaloryfer to postaraj się znaleźć inne miejsce na jednostkę

to chyba tylko twój :stuck_out_tongue:

no to sprawdz. uziemieniem PC jest rama, ktora sie styka z obudowa. dotykając obudowy nic sie nie stanie bo jest emaliowana, ale tylnia rama gdzie jest goły metal może Cie ostro kopnąc jeżeli dotkniesz kaloryfera.

Odradzam.

Mój komputer stoi ok. 1metr od grzejnika i już ma kłopoty z chłodzeniem…

mój komputer też “kopał” i wystarczyło naodwrut dać kable w gniazdku[przełożyć] i już nic nie kopie :slight_smile:

widocznie faza była podłączona pod bolec

Coooo? :o

Jak by tak było to by z nami już dawno nie pisał.

Dokładnie, bo by nie miał z czego :stuck_out_tongue:

Czasami ściągnięcie obudowy daje efekt wprost przeciwny do zamierzonego

Złączono Posta : 02.03.2007 (Pią) 23:03

Obudowa nie, ale wstępują przebicia, dlatego listwę zasilająca komputera należy podpinac do gniazda z kołkiem ochronnym i to prawidłowo zerowanym (obecnie uziemiania nie stosuje się, ewentualnie ochrona kombinowana —> połączenie zerowania z uziemianiem).

Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Chyba trochę namieszałeś.

Piszę o sposobach ochrony stosowanych we współczesnych sieciach elektrycznych. Dawniej było dozowlone stosowanie albo zerowania, albo uziemiania. Obecnie nie można stosować samego uziemiania, a jak już to w połączeniu z zerowaniem. Dla laika i tak nie ma to większego znaczenia, on i tak będzie widział tylko styk ochronny w gniazdku

Mój komputer stoi pół metra od cholernie nagrzanego grzejnika i temperatura wewnątrz sięga 55 stopni, ale jak otworze okno to jest ok, ja bym nie poleciał trzymania komputera obok grzejnika…

Racja. :slight_smile:

Podam wam ciekawą sytuację, pewna dnia dzwoni do mnie do koleś, że go komputer kopie. Pytam się go jak? On odpowiada, że gdy dotknie obudowy to go kopie. Przyleciałem z fazerem, patrze a na obudowie 230 V :smiley: Związane to było z tym, że zamiast przewodu minusowego, do zerowania był przyłączony przewód plusowy :smiley: