Czy komputer z SATA musi mieć XP SP2?

Czy komputer z SATA musi mieć XP SP2 ?

Bo podobno XP nie obsługuje SATA, czy to prawda ?

Najlepiej to zainstalować chodziarz SP2, a lepiej SP3 chociażby dla bezpieczeństwa.

a czy z sp3 obsługuje sata??? i jeśli zintegruję go z windowsem to podczas instalacji wykryje dyski sata??? czy nadal potrzebne są sterowniki?

Mi XP z SP3 wykrył HDD podpiętego do GA-MA78GM-S2H (Rev. 1.0) przez sata dopiero po integracji sterownika.

A tak z ciekawości jaka to płyta?

Sprzęt zawsze lepiej chodzi na sterach producenta niż M$.

Ostatnią wersją OEM (i chyba BOX) było XP 2C. SP3 instalujesz później z neta lub pliku - w tym momencie winda już musi chodzić z twardziela.

Musisz mieć ustawiony dobrze BIOS (nie AHCI).

Czasami instaluje się dodatkowe stery, jeśli masz na płycie kontroler SATA obsługiwany przez dodatkowy układ, który nie jest zintegrowany z chipsetem - zależy od mobo.:mrgreen:

wielokrotnie zdarza się u ludzi że trzeba wkładać dyskietkę z sterownikami do SATA przy instalacji XP lecz jak dla mnie to nie problem :slight_smile:

Dopóki masz stację dyskietek…:slight_smile:

Zainstalowałem Xp SP2 i wszystko mi dobrze chodzi

Sp3 to dno. Nikt Ci sie raczej nie włamie do kompa jak masz dobrego antivira.

Himmak5g , autorowi nie chodziło o bezpieczeństwo tego packu, ale o jego wpływ na instalację na dyskach SATA.

Poza tym SP3 to tak na prawdę SP2 z poprawkami od tamtego czasu + kilka nowych funkcji - gdzie tu dno? Dla bezpieczeństwa systemu trzeba łatać dziury aktualizacjami które dają, mieć atywirus’a i firewall’a i jeszcze coś od spy/ad itd by się przydało.

Adalbert , mówię Ci - jego posty są w każdym temacie i powalają na nogi z krzesła :hahaha:

Himmak5g , tak, tak, dno dla Ciebie bo masz pirata i nie idzie zainstalować SP3.

Zamiast kupować płytę za 350zł do q6600 to kup windowsa i po instalacji zacznij od przycisku klawiatury F1