Czy komputer za 1000 złotych będzie mamie wystarczał do komfortowej pracy?

Od 7 lat moja mama posiada komputer firmy Qoltec z takim okrągłym wyświetlaczem na obudowie z podśtiwelanymi przyciskami przedstawiający m. in. temperaturę CPU i prędkość wentylatorów. Przez ten wyświetlacz nasz komputer pikał kilka razy w ciągu dnia. Mama nie mogła tego znieść, włożyła wykałaczkę między przyciski KEY i RESET, wcisnęła RESET i wykałaczka sprawiła że przycisk RESET był cały czas wciśnięty co powodowało że informacje na wyświetlaczu nie mogły być pokazane a co za tym idzie komputer nie pikał. Kilka miesięcy temu komputer trafił do serwisu bo wcisnął się przycisk ON/OFF, fachowiec wykrył wykałaczkę, zdiagnozował spięcie więc ją wyjął i znowu męczymy się z pikaniem. Jeden fachowiec mówi że wentylator jest do wymiany (na pewno jest bo hałasuje od tych kilku miesięcy), drugi wypowiedział się tak że to pikanie powoduje to że dodatkowy wentylator (mamy dwa wentyle, jeden główny, drugi pomocniczy) zatrzymuje się gdy komputer się ochłodzi (co widziałem na własne oczy) i stwierdza że to po prostu chińskie badziewie. Może i wymienimy wentylator, ale mowi się że przezorny jest zawsze ubezpieczony więc chcę mamie załatwić nowy, niepikający, nie chiński (jeśli istnieje taka możliwość).Tylko mam pytanie. Czy 1000 złotych wystarczy mamie do komfortowego wykonywania codziennych czynności typu zakupy, przelewy itd oraz do tego żeby przeglądarka włączała się w kilka sekund?

Spróbuj wymienić baterię na płycie głównej i/lub dodatkową baterię, która obsługuje wyświetlacz. Może da się uratować to PC.

Natomiast PC za 1000 zł możesz znaleźć w sklepach po leasingowych. 

Nie, to nie o żadną baterię chodzi

Wypnij wyświetlacz i/lub sam buzzer to nie będzie pikać. Za 1000zł spokojnie dostanie fajny, wydajny komputer. Ja ostatnio za 600zł kupiłem poleasingowy z oryginalnym Windows 7 i do internetu jest idealny. Zintegrowana grafika wystarcza a jest cichy i niewielki.

Pierwszy z brzegu https://amso.pl/product-pol-21112-DELL-990-SFF-i3-2120-3-3GHz-4GB-DDR3-250GB-DVD-RW-WINDOWS-7-HOME-PREMIUM.html oraz https://amso.pl/product-pol-17859-Monitor-Fujitsu-Siemens-P19-3-1280x1024-PVA.html peryferia typu mysz + klawiatura też tam się znajdzie. Ciut ponad 1000 ale starczy dla mamy Twojej. Są też konfiguracje z SSD ale słabszy procesor, możliwości pełno. Na stronie mtech.pl też coś wyszukasz. Pełno tego w sieci. Nie wiem z jakiego jesteś miasta, ale jak jakieś większe to pewnie znajdziesz jakiś stacjonarny sklep gdzie mają takie cuda i możesz na żywo coś dobrać do swoich funduszy.

Nie lepiej samemu złożyć? Przynajmniej będzie wiedział co tam siedzi. Ja swojej mamie za 800zł złożyłem cały komputer z monitorem(19’) i takim bajerem jak klawiatura i mysz bezprzewodowe + głośnik.

Po co tobie wiedza co tam siedzi. Jak komputer do internetu i pracy ma być, a nie do rozrywki.  Do pracy komputer musi być cichy, wydajny i stabilny. Cechy komputerów polisingowych. Do 1000zł spokojnie znajdziesz odpowiednia konfiguracje. Nawet w dobre gierki sobie tam zagrasz jak dołożysz oddzielna kartę graficzną.