Czy komunikator Skype zastąpił Windows Messengera?

Witam. Posiadam w systemie Windows XP komunikator tekstowy Windows Messenger 4.7 , ale dotąd nie miałem tam konta z identyfikatorem i nie korzystałem z niego.

Słyszałem, że Messenger ma być niedługo wycofany albo już został na rzecz innego, darmowego komunikatora tekstu (bo to o niego głównie tutaj chodzi) - Skype`a klik.

Więc chciałbym przede wszystkim zapytać czy Messenger przestanie całkowicie działać lub może już nawet przestał (o czym nie miałem okazji się przekonać bo nie korzystałem chociaż wcześniej po zamknięciu go pojawiał się taki dymek z komunikatem “_ Windows Messenger wciąż działa _”, teraz już go nie ma ) czy też może będzie działał niezależnie od tego Skype`a?

Czy zniknięcie tego dymka świadczy właśnie o tym, że Messenger już nie działa ?

O tym przeczytałem: tutaj Aplikację najlepiej pobrać zapewne: ze strony oficjalnej lub oczywiście stąd

Poza tym prosiłbym kogoś, kto dobrze zna rzecz o odpowiedź na najważniejsze pytania z tym związane, czyli czy usługa ta jest darmowa, czy można łączyć się np, z innymi komunikatorami i kontaktami, czy jest pamięcio- oraz zasobożerny (przy 512 MB RAM oraz procu 3.00 GHz ) oraz jeśli zajdzie potrzeba czy można rozłączyć konto i je usunąć a aplikację odinstalować ?

Rozumiem, że Skype oferuje także inne usługi komunikacyjne np. głosowe czy video i czy w związku z tym jest także konfigurowalny ?

5 sekund szukania, ale Tobie jak zwykle się nie chce:

http://www.dobreprogramy.pl/Szukaj.html?q=skype (czytaj grupę “Aktualności”)

Wszystko jest tu: http://www.skype.com/pl/ i tu: https://support.skype.com/pl/

Już nazwa strony na belce górnej przeglądarki (lub karcie) daje odpowiedź na część Twoich pytań.

Na pozostałe pytania odpowiedz sobie sam instalując program.

Ok, ok ja rozumiem, że mogę to sobie znaleźć i przeczytać o tym w sieci, ale czy zrozumieć - niekoniecznie. Więc to nie jest tak, że mi się coś nie chce i to “jak zwykle” - co moim zdaniem błędnie stwierdziłeś, w ogóle nie obrażajmy się wzajemnie - forum jest od rozwiązywania problemów, zagadek, a od pogaduszek jest najwyżej PW - ok ?

Ponieważ chciałbym to w miarę szybko szybko zrozumieć, chciałbym żeby ten kto może zna rzecz od podszewki wyjaśnił mi, ale po swojemu to co ważniejsze - myślę że korona by mu z głowy nie spadła.

Naprawdę nie ma jak taka bezpośrednia konwersacja, te artykuły owszem ale to nie to samo. :lol:

Więc prosiłbym o odniesienie się do tych moich pytań z postu #1, jak to jest z tym Messengerem, czy usługa Windows Live Messenger następca MSN Messenger wciąż działa, czy te komunikatory jeszcze działają, czy ze Skype`m działają równolegle i niezależnie itd. ?

Jeśli działa to nie jest już istotne, na pewno w najbliższym czasie przestanie a być może nie można założyć tam konta.

Nie możesz tego sprawdzić? Przecież wyraźnie podano, że jest to bezpłatne , czego się boisz?

Czy mamy Ci przekopiować tekst z linków, które podałem?

To nie są zagadki i jakieś problemy, zapewniam, że nie robią z tego tajemnicy i czytelnie podają odpowiedzi na Twoje pytania.

Z czym masz problem ze zrozumieniem z tego co podane jest w pomocy Skype?

Pobrałem instalator Skype** a i już na wstępie informuje on, że wszelkie dane z **Messengera** (u mnie ich nie było, bo nie założyłem konta) są zintegrowane ze **Skypem oraz, że Messenger zostanie odinstalowany.

A więc jednak zastąpi on Messengera niezależnie od wersji zgodnie z moją sugestią nawet w tym wątku.

Żeby być precyzyjniejszym powiem, że realnie nastąpiło to chyba w dniu wczorajszym o ile się nie mylę.

Tak gdzieś wyczytałem kiedyś w sieci, a teraz to chyba już nastąpiło.

Ale mam jeszcze jedno pytanie, bo w zasadzie już wszystko wiem nt. tego komunikatora, czyli gdzie w jakiej lokalizacji najlepiej postawić Skype`a , bo Messengera miałem na partycji systemowej ? Czy również tam ?

Z uwagi na to, że mam raczej mało miejsca na dysku C, staram się je tam oszczędzać co do każdego MB, czy zatem na drugiej partycji też będzie dobrze go zainstalować ?

I jeszcze jedno: czy Skype uruchamia się wraz z systemem i czy istnieje możliwość tymczasowego wyłączenia go z tego _ Autostartu _ celem odciążenia zużycia procesora i pamięci RAM - co u mnie też jest dość istotne jeśli akurat z niego w danym czasie nie korzystam ?

O ile wiem Skype jest dość pamięciożerny ? :expressionless:

Cześć

Skype możesz zainstalować zarówno na partycji systemowej jak i każdej innej. Nie wiem skąd to pytanie.

Skype domyślnie po instalacji, o ile dobrze pamiętam, startuje razem z systemem ale nie ma przeszkód ku temu aby “wyłączyć” go z autostartu i uruchamiać go tylko wtedy gdy będzie nam on faktycznie potrzebny.

Jak to skąd, przecież napisałem - przede wszystkim z uwagi na mało miejsca w pamięci, a poza tym też tak tylko spytałem bo to warto wiedzieć bo Messenger jest składnikiem systemowym, a Skype jak wiadomo całkowicie ma go zastąpić i stanie się domyślnym komunikatorem dla Windows. A więc być może jako taki powinien być postawiony na dysku systemowym ?

Cześć

Odpowiem krótko - jak masz miejsce na partycji systemowej to instaluj Skype na niej, jeżeli miejsca ci na niej brakuje instaluj Skype na innej partycji.

Nie ma różnicy gdzie go zainstalujesz.

Ok., a możesz mi powiedzieć jeszcze o czymś innym, czy mianowicie deinstalacja komunikatora Messenger będzie miała jakiś wpływ na dostęp do portalu MSN (Microsoft Network) i wszelkich jego zasobów (tam te gry i np. wyszukiwarki), a także na taką Usługę systemową Posłaniec (czyli notabene Messenger - choć u mnie jest ona wyłączona) ?

Cześć

Nigdy nie korzystałem z Messengera więc nie wiem jaki ma on ma wpływ na usługi systemowe.

W kwestii dostępu do różnego rodzaju portali, jeżeli logowanie na nich opiera się na wykorzystaniu konta Microsoft to wydaje mi się że nie masz się czego obawiać. Przecież logowanie do Messengera też opiera (opierało się) o logowanie za pomocą konta Microsoft (chyba że się mylę), więc wielkich różnic nie ma.