Czy konfiguracja i7-8750+ gtx 1050ti ma sens?

Co opłaca się bardziej kupić i7-8750+ gtx1050ti za 4350 czy i5-8300+ gtx1050ti za 4050?

A po co drugi wątek? :slight_smile:
i7-8750 nie ma kompletnie sensu przy takiej karcie. Chyba, że masz zamiar robić na tym jakieś obliczenia, rendery, pracę wielowątkową. Jednak w kwestii gierek wyłącznie, to w parze z 1050 Ti nie ma sensu.

Chyba “czy” opłaca się kupić. A do czego ma służyć ten laptop? Do pracy czy do grania?

studia techniczne ( nie znam wszystkich programów z którymi będe musiał pracować) i gry oczywiście też

i jeszcze takie pytanie gdybym kupił z karta 1060 to czy byłaby ona dłużej w stanie pociągnąc nowe gry niż 1050ti czy po po prostu tylko grafika byłaby lepsza?

No to zaraz się posypią jakieś biznesówki i DTR’y. :joy: Jeżeli to będą studia inżynierskie, do tego nie na jakimś AGH, to strzelam jakieś proste CAD’y itp. Każdy laptop za więcej niż 3000 zł da sobie z tym radę. Kolega całe studia budownicze inżynierskie na UWM przetrwał z Samsungiem Ativ z bodaj Core i3 3/4 generacji. :joy:
Tak więc gry są tutaj priorytetem.

Jak pisałem w poprzednim wątku, 1050 Ti i 1060 różni, ale nie tak dużo, żeby w przyszłości nie móc grać na tej słabszej. Owszem, na pewno w końcu do tego dojdzie, że na 1060 będzie coś ledwie 30 fps osiągać na najniższych w 1080p, to wtedy 1050 Ti będzie za słabe. Widząc jednak jak porusza się rozwój gier i ich wymagań, nie spodziewałbym się tego wcześniej jak właśnie za 2-3 lata. Nawet postawiłbym stówkę że bez problemu wszystko odpalisz na 1050 Ti w 1080p jeszcze w 2021 roku. :smiley:

Akurat agh, ale też mi się wydaje że nie potrzeba zbyt mocnego sprzętu

Cóż, to niestety nie wiem jaki jest poziom zajęć na tak elitarnej uczelni. Skończyłem tylko publiczny uniwersytet. :stuck_out_tongue: (bez urazy oczywiście)
Duże projekty w CAD i innych technicznych aplikacjach potrzebują sensownej mocy ze strony procesora i sporo RAM. Jednak nie wiem czy możesz się tego spodziewać już na zajęciach 1 stopnia.