Czy konieczna jest wymiana zasilacza?

Witam, z racji tego że moje fundusze są ogarniczone, a po dwóch latach użytkowania myślę że należy wymienić procesor (z Athlon-a II 250 na Phenom II 945), chciałbym się zorientować czy konieczna będzie wymiana zasilacza, wiele osób ‘polecało’ mi wymianę zasilacza przed wymianą procesora, ale tu ograniczają mnie fundusze, chciałbym jak najszybciej ulepszyć swój komputer jeśli jednak kupię zasilacz, to na procesor niestety będę musiał poczekać. Proszę o podpowiedzi :slight_smile:

Pozdrawiam.

Specyfikacja PCtka:

PROC. AMD Athlon II x2 250

PŁYTA GŁ. MSI GF615M-p33

KARTA GIGABYTE RADEON HD 5770 1GB

HDD SEAGATE 500GB

ZASILACZ MODECOM LOGIC 600W

Myślę, że tak modecom jest na czarnej liście. Ja bym zmienił na jakiegoś 500w, spokojnie ci tyle wystarczy.

Zasilacz bierz taki, nic lepszego w tej cenie nie znajdziesz: http://www.kurtmedia.pl/product-pol-989 … 0-OEM.html

Mimo 450W o niebo lepszy od twojego logica 600W który ma relnie mniejszą moc od tego 450 :smiley: Chociaż przyznam że logic to jeszcze nie taka straszna tragedia, w porównaniu do innych zasilaczy z czarnej listy, ale ja nie ufałbym mu.

Jest dokładnie tak jak napisał liiv zasilacz do wymiany złożyłem już kilkadziesiąt komputerów i nawet do kompa biurowego nie wsadiłbym Modecoma kup jakiegoś OCZ nie są drogie a dobre albo Corsaira używanego z serii HX.

Zasilacza komputerowego nie można traktować jak zwykłej bateryjki która daje tylko napięcie a niestety większość użytkowników komputerów popełnia ten błąd i oszczędza na zasilaczu a potem skutki tego często bywają opłakane.

Mam już wypatrzony zasilacz, jest nim _ CHIEFTEC GPA-500S8 500W _. Wnioskuję że zasilacz bez dwóch zdań musi być wymieniony :slight_smile:

W takim razie dziękuję za info :slight_smile: Na pewno się przyda.

Pozdrawiam.

Chieftec 500W do twojego zestawu to aż nadto, więc niema potrzeby dopłacania do ocz lub corsair. Do twojego zestawu wystarczyłby nawet podany prze zemnie aerocool.