Czy konieczny jest dotykowy ekran do Windows 8?

(Steczkomik) #1

Zastanawiam się nad kupnem nowego laptopa z Windows 8 / 8.1 i zastanawiam się czy naprawdę potrzebne jest posiadanie dotykowego ekranu? Czy operowanie myszką jest naprawdę aż tak męczące jak ludzie mówią? Czy dotykowy ekran jest aż tak potrzebny? 

Pozatym, zastanawiam się nad kupnem Toshiba Satellite P50t-A-115 lub Toshiba Satellite P50-A-13F (jeśli ktoś się zna na laptopach) to mam też pytanie: Czy parze na dobre laptopy i jeśli tak, to który wybrać? 

Z góry dzięki za każdą odpowiedz :) 

(Semtex) #2

Nie, mysz i klawa też działa :slight_smile:

(roobal) #3

Do obsługi Windows 8/8.1 nie musisz mieć dotykowego ekranu, w tych systemach masz dostępny również standardowy pulpit, więc nie musisz korzystać z interfejsu Modern, zresztą można go również z powodzeniem obsługiwać myszką. Androida też można śmiało obsługiwać myszką.

(Model Antek) #4

ale wiadomo z dotykiem lepiej :slight_smile:

(tom29) #5

Są Ultrabooki i Notebooki z panelem dotykowym.. Zwróć uwagę przy zakupie.

(roobal) #6

U mnie w pracy kupiono monitory z ekranem dotykowym i... nikt z tego nie korzysta, nadal używa się myszki i klawiatury. Tak więc, co kto woli.

(YoJoe) #7

asp.net

(roobal) #8

Dać się, da bo był okres, że ludzie próbowali korzystać z ekranu dotykowego, nawet aplikacje zostały pod to dostosowane, tu raczej przyzwyczajenie wzięło górę.

(YoJoe) #9

Toż to straszni masochiści być musieli :biggrin:

(Miciu1) #10

Mam od dwóch lat takiego kompa;   http://www.dell.com/pl/p/inspiron-one-19/pd   (z ekranem dotykowym), i nawet po uaktualnieniu windy do 8.1, dotyk służy jako ciekawostka i dodatek (np; szybkie wyłączenie kompa, jak nie chce mi się sięgać po mysz) niż do pracy.

Człowiek od lat korzysta z myszy, i nawet rysik dotykowy jej nie zastąpi.