Czy konieczny jest numer seryjny w windows 8?

Hej, sprzedawca laptopa z wgranym windowsem 8 powiedział, że windows 8 można zgrać z laptopa na płytkę, a numeru seryjnego nie ma na żadnej naklejce, gdyż w razie formatowania po instalacji tego windowsa 8 numer sam się jakoś pobiera chyba z adresu laptopa przez internet, czy jakoś tak.

  1. Czy to prawda, że nie trzeba wklepywać numeru seryjnego po instalacji? Jak działa sprawdzanie oryginalności?

  2. Czy to jest jakaś różnica jeśli zainstaluję kopię ściągniętą z neta zamiast kopii zrzuconej z laptopa?

  3. Nie chce mi się kombinować z tym zrzucaniem na płytkę, ale jeśli to jedyne wyjście to jak to zrzucić?

Numer seryjny jest, o ile dobrze pamiętam, zapisany w BIOSie.

Ad. 2 Główna różnica jest taka że instalując system z partycji bądź płyt recovery dostajesz system + sterowniki + aplikacje instalowane przez producenta.

Instalując system z czystej płyty sterowniki musisz sam sobie doinstalować. Jeżeli już będziesz pobierał system z internetu nie zapomnij sprawdzić sumy kontrolne pobranego obrazu.

Ad.3 Zajrzyj do instrukcji.

Rozumiem, dziękuję za odpowiedzi, ale dopytam tylko skoro numer seryjny jest w BIOS to znaczy, że nie muszę go znać, nigdzie spisywać, ani wklepywać?

źródło: http://hea7en.info/admin/2012/11/26/klu … -w-biosie/

Dziękuję bardzo za pomoc. Wszystko jasne, jak dla mnie temat do zamknięcia.

Chcę odświeżyć temat, bo mam kolejne pytania.

 

  1. Naklejki z numerem nie ma jesli kupujemy już system z zainstalowanym windows 8, ale jesli chcę kupić teraz kolejny windows 8 sam na płytce, na stacjonarnego kompa to czy wtedy dostanę jakiś klucz produkutu do wklepania?

  2. Po jakimś czasie chcę również wymienić części w komputerze, w tym płytę główną, jeśli klucz windowsa przypisuje się do płyty głównej, to czy będę w jakiś sposó mógł go z tej starej płyty zdjąć i przypisać do tej nowej?

1 Tak

2 To dział z Windows8, więc Tak, W8 nie jest przypisane go płyty głównej i możesz ke wymieniać tyle razy ile zechcesz.

nie jest przypisany do płyty głównej? ale to się chyba kłóci z tym co napisał wyżej moderator rgabrysiak

 “Producenci sprzętu umieszczają ten klucz w BIOSie na płycie głównej.”

Cześć,

 

acha ok teraz już rozumiem, dziękuję Wam za pomoc