Czy kopiując katalog /Users/ odzyskam wszystkie kluczowe dane na nowym systemie?

Mam dostęp do zespsutej partycji windowsa 10.
Teraz zależy mi na tym aby jak najwięcej odzyskać danych instalując całkowicie nowy system.

I teraz moje pytanie. czy wystarczy że skopuje katalogi /USERS w nowym systemie (wcześniej tworząc tych użytkowników) ?

Dajmy na to chce odzyskać dane (cookie, hasła , zapisane strony , historia) dla przeglądarki Chrome oraz Firefoks.
Czy mam zrobić tak ? - Tworze konto użytkownika. Instaluje Chroma. Instaluje Firefoksa. Następnie podmieniam cały katalog Users ze starej instalacji windowsa.

Czy moje rozumowanie jest właściwie ? Czy to powinno działać ? A może właściwie rozumuje ale coś pominałem ?
Może jeszcze jakies inne foldery / pliki z windowsa powinieniem zachować (np taki folder jak dane aplikacji itp)

Dzięki za pomoc!

Zależy od aplikacji. W części to może zadziałać, w innych niekoniecznie. Jest jeszcze rejestr, %ProgramData% i niestandardowe lokalizacje gdzie aplikacje mogą przechowywać dane. Dodatkowo każda instalacja może mieć np. unikalny identyfikator.

W 2019 roku nie powinno to jednak stanowić większego problemu, bo:

  1. Wszystkie popularne przeglądarki (i inne aplikacje) mają wbudowaną synchronizację, więc logujesz się na swoje konto i odzyskujesz z automatu wszystko (Chrome) lub prawie wszystko (inne - nie synchronizują dodatków).
  2. Poczta jest przez webmail / IMAP więc nawet jeśli korzystasz z lokalnego klienta to logujesz się na swojego konto i max w ciągu godziny masz wszytko zsynchronizowane (jeśli masz wiele GB poczty).
  3. Ważne dokumenty trzyma się na dyskach chmurowych, więc znowu… login, parę h cierpliwości i masz to co miałeś wcześniej

Dane z /Users nie zaszkodzi zgrać, chociaż bałbym się w nowym systemie po prostu nadpisać bo będziesz miał śmieci (choćby stary pulpit).
Raczej zgrałbym całą starą partycję (tę którą chcesz zaorać) na inną partycję / dysk / zewnętrzny nośnik i odzyskiwał po kawałku to co potrzebujesz, w miarę potrzeby.

dobra ale nie mam nic synchronizowane jedyna opcja to partycja która została.

Tak, słusznie, ale łącznie z folderami ukrytymi, głównie AppData. Wtedy możliwe jest odzyskanie właśnie tych danych ukrytych, np. cookies, historia, ustawienia aplikacji itp.