Czy korzystanie z keyloggera jest bezpieczne?

Witam!

W firmie która należy do znajomego pracuje jedna osoba (na stanowisku komputerowym). Od pewnego czasu wydajność jej pracy spadła i w związku z tym znajomy chce zainstalować keyloggera na wspomnianym komputerze. Kolega prosił mnie w związku z tym o radę. Ja jednak nie wiem zbyt wiele w powyższym temacie. Nurtuje mnie zwłaszcza pytanie - czy po zainstalowaniu keyloggera, do zawartości loga będzie miał dostęp tylko ten znajomy (tzn - czy dostęp będzie tylko z tego komputera), czy też jest możliwe, że dostęp będzie miał ktoś z zewnątrz (np. włamywacz) Nie wiem czy dobrze się wyraziłem, ale chodzi o to, czy instalując keyloggera na swoim komputerze znajomy nie ułatwi roboty ewentualnym hackerom, którzy będą mogli w prosty sposób przejąć loga z hasłami, loginami itp.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Zgodnie z prawem polskim wyżej wymieniona metoda z keyloggerem jest zakazana przez prawo polskie a także Wspólnot Europejskich. Radze sie zastanowić nad tym bo pracownik ma prawo wnieść pozew o naruszenie wolności i tajemnicy korespondencji.

pozdrawiam

Zastosuj się do tego Tematu i zmień tytuł tematu na konkretny inaczej KOSZ

Pozdrawiam Gutek2222

Dzięki za informację - na pewno przekażę. Ale nie wnikając w kwestię zgodności z prawem - czy jest to możliwe aby keylogger w sposób niezauważalny wysyłał loga na skrzynkę obcej osoby (która go nie instalowała a jedynie się włamała i “podczepiła” pod wyniki loga)? Tzn. po prostu czy zainstalowanie i korzystanie z niego na “własnym” komputerze jest w pełni bezpieczne?

Dzięki z góry za odpowiedzi na temat.

Podobny temat :arrow: viewtopic.php?f=6&t=218764

dzięki, ale nie jest to podobny temat. Moje pytanie nie dotyczyło LEGALNOŚCI tylko w skrócie “Czy istnieje możliwość, że po zainstalowaniu Keyloggera na swój własny komputer, pierwszy lepszy hacker z zewnątrz będzi miał dostęp do danych z loga”?

Zależy co to za keylogger :stuck_out_tongue:

Wydaje mi się, że jeśli komputer jest zabezpieczony przez antywirus i porządny firewall, to nic się nie powinno stać. Oczywiście jeśli keylogger jest z pewnego źródła - czyli,że robiłeś go sam :stuck_out_tongue:

addmir może nie pisz nic więcej :evil: