Czy korzystanie z Wi-Fi w telefonie za granicą jest darmowe?

Jadę do Anglii i prawdopodobnie w moim hotelu będzie hot-spot.

Gdybym korzystał ze zwykłego internetu za granicą to zapłacił bym fortunę.

Czy w przypadku Wi-Fi jest to samo?

Korzystanie jest darmowe, jeżeli się podłączysz to działaj bez przeszkód, jeżeli jednak sieć będzie zabezpieczona zapytaj o możliwości dostępu obsługi hotelu. Hotspoty wi-fi to już chyba standard więc myślę że nie będzie problemu

Wielkie dzięki za odpowiedź :slight_smile:

watpie zebyc mial w jakim kolwiek hotelu darmowy net , bylem w roznych hotelach w europie i w kazdym trzeba bylo placic za wifi np 10 euro lub 10 funtow za 30min , w uk jest to samo moja siostra pracowala w uk w hotelu na recepcji i normalnie sprzedawali karnety na wifi , na 90% nie bedziesz mial darmowego netu , chociaz teraz jest w uk BT OPENZONE zalezy tez gdzie jak uda ci sie to zlapac to masz a free , jest to otwarte wifi bez kluczy dostepu dla wszystkich

Często w centrum, może w galeriach są darmowe hot-spoty :slight_smile:

Jaki hotel, takie standardy, ja również byłem w wielu zagranicznych hotelach średniej klasy i (zwłaszcza na zachodzie) internet bezprzewodowy jest dostępny prawie niczym powietrze :slight_smile:

i faktycznie można mieć do niego dostęp albo po wpisaniu odpowiedniego hasła (często taką informację podaje się gościom hotelowym aby nie korzystali z neta ludzie niezwiązani z hotelem) albo też rzadziej net jest niezablokowany i każdy moze korzystać…