Czy korzystanie z wifi w czasie burzy jest bezpieczne?

Witam, nurtuje mnie pewien temat, a mianowicie czy korzystanie z wifi w czasie burzy jest bezpieczne? O ile w przypadku neostrady wydaje mi się że tak, tak w przypadku sieci radiowej nie bardzo bo wiem że ucierpi antena i wszystko co do niej podłączone, proszę o opinie.

Jeśli piorun uderzy w antenę to najprawdopodobniej skończy się dymkiem :slight_smile:

Używanie urządzeń elektrycznych w czasie burzy do bezpiecznych nie należy.

Cały czas pytam o neostradę a nie o radiówkę. Radiówka wiem , że bezpieczna nie jest bo kiedyś mi kartę sieciową spaliło.

zależy jak na to patrzeć.

Komputer jest na pewno bezpieczny

router i reszta urządzeń sieciowych już mniej - jak piorun trafi w antenę to na 99% się “rozejdzie” aż do routera włącznie niszcząc/uszkadzając wszystko co ma na swej “drodze”.

Podczas burzy zawsze bezpieczniej jest wyłączyć z sieci (co możliwe) nie tylko komputer ale również wszystkie urządzenia podłączone do prądu

np. telewizor, dekodery, radio itp. itd.

Tu nie chodzi tylko o antenę ale również o to że po uderzeniu pioruna w linię elektryczną wszystko automatycznie może zostać uszkodzone.

Znajomi nie raz ze mnie się śmiali a za chwilę płakali - nie pomogły wszelkie zabezpieczenia :frowning:

Dzięki, rozumiem że wszystko na własną odpowiedzialność, może komuś się przyda ten temat.

Można mieć wszystko wyłączone z prądu a modem nie odłączony od lini telefonicznej i piorun udrzy właśnie w linię telefoniczną no i mamy modem spalony,często tak bywa w neostradzie

Dodane 03.07.2012 (Wt) 14:37

Można mieć wszystko wyłączone z prądu a modem nie odłączony od lini telefonicznej i piorun udrzy właśnie w linię telefoniczną no i mamy modem spalony,często tak bywa w neostradzie

Podstawa to uziemienie :lol: