Czy kości ram bedą pasować?

Witam otóż mam pytanie czy do płyty głównej - ABIT KN9 będą pasowały o to te ramy - http://allegro.pl/dwie-kosci-1gb-ddr2-6 … 19339.html . I jeszcze jedno pytanie mam bo na płycie sloty mają różne kolory i co one oznaczają ? I czy jeśli zakupie wyżej wymienione kości będę mógł włożyć 3 kości i będą działać wszystkie ? tzn jedną kość która mam zostawię i dołożę do nich te dwie nowe. I w jakie kolory slotów musiałbym włożyć żeby komp czytał RAM. Czy to obojętne w który slot i jakiego koloru włożę kości ? Mam 2 zółte sloty i 2 czerwone. Czekam na odpowiedz :wink:

Powinny pasować , kości montuje się kolorami tak aby działały w trybie Dual-Channel , jak zamontujesz 3 kości to nie będą działać . W które kolory w instrukcji płyty powinno być które kolory działają w Dual-Channel w praktyce montuje się w pierwsze kolory od strony procesora np w oby dwa pomarańczowe

Działać będą, lecz nie w trybie dual channel.

Cały ten dual channel…

Tylko cyfromaniaki są z niego zadowoleni, gdyż różnic w działaniu komputera i tak nie zauważysz.

To ja podepnę się do pytania:

Kolega posiada płytę Gigabyte 965P-DS3 - Rev. 3.3 oraz 4GB RAM (2x2GB) DDR2 800 MHz firmy Patriot. Pracują oczywiście w trybie Dual Channel.

I pytanie brzmi - czy jeśli dokupi sobie identyczny RAM, tej samej firmy, ten sam model tyle, że 2x1GB (niestety nie znaleźliśmy nigdzie 4GB, tylko 2GB są w przystępnej cenie) to dalej będzie działało Dual Channel czy będą problemy?

Będzie to wyglądało w ten sposób:

Slot 1 - 2GB

Slot 2 - 1GB

Slot 3 - 2GB

Slot 4 - 1GB

Powinno normalnie śmigać? Wielkość pamięci ma wpływ na to czy nie?

Pamięci muszą być parami włożone, dlatego masz 2 kolory slotów.

Więc 2+2, 1+1. W ten właśnie sposób u mnie jest dual channel. Lecz jak pisałem wcześniej zysk z tego na tyle znikomy że nie zauważalny.

Chociaż mogą być wymieszane i wtedy tak jak napisałeś.

Na poprzedniej płycie miałem 2 kingston’y i 2 goodram’y i oczywiście dual się załączył. Więc jak już to para pamięci powinna być taka sama.

Hmm to myślałem, że dobrze to zawsze wkładam :?:

Kostki RAM obydwie do slotów tego samego koloru.

Mam tak - niebieski/czerwony niebieski/czerwony

Włożyłem - 2GB/pusto(czerwony) 2GB/pustp(czerwony)

Czyli źle to mam? mam je dać zaraz obok siebie?

Przy starcie komputera Bios wyświetla ilość pamięci i jeśli pokazuje tam dual channel to jest ok.

Możesz także sprawdzić programem CPU-Z.

Schowek01.jpg

Pisze mi w CPU-Z, że Dual. Przy starcie nigdy nie mogę nadążyć wzrokiem :slight_smile: Dzięki za pomoc

Swoją drogą, ciekawe czy ten Dual Channel daje chociaż 1-2 fps więcej w grach czy to niepotrzebny bajer totalnie.

Do poczytania