Czy kości RAM: Transcend i Kingston są niekompatybilne?

Proszę o poradę (rzecz dotyczy laptopa Acer Aspire 3680)

Do oryginalnej kości RAM Transcend 512MB DDR2 667

dokupiłem 2gigową Kingston KVR 667D2S5/2G

ale we właściwościach kompa pokazuje,że pamięci jest tylko 1.9 GB

Dlaczego nie widzi pierwszej oryginalnej kości? Czy kości są niekompatybilne i nie będą ze sobą współpracować?

A karta graficzna ile ma pamięci ? Zsumuj ramy i odejmij pamięć karty graficznej i prawdopodobne , że wyjdzie 1,9 gb .

jest to normalne po prostu pamięć ram jest współdzielona z karta graficzna jeżeli jest zintegrowana, i prędzej nie wykrywało by ci tej nowej kości niż starej, ale jak chcesz się przekonać ile masz rzeczywiście pamięci RAM wejdź w BIOS i tam masz podane jeśli będzie to jakaś kosmiczna liczba podziel ją przez 1024

Może obsługuje on max 2GB ram?

Gdy są założone obie kości to BIOS pokazuje 2038 RAM-u

Gdy usunąłem nową kość (2G) zostawiając tylko oryginalną 512 MB to Menedżer zadań pokazywał 514 100 pamięci fizycznej (co dla mnie,laika, i tak jest niezrozumiałe, gdyż przewyższa przecież 512 MB,ale to nieistotne w tej chwili) a właściwości “Mojego kompa” = 504 MB

Gdy z kolei usunąłem oryginalną 512 a zostawiłem samą 2G to Menedżer pokazał 2 086 964 pamięci fizycznej, zaś “Mój komp” 1.9

Identycznie sytuacja przedstawia się,gdy montuję obie kości,ale zmieniając ich miejsce w slotach - widzi jedną albo drugą (tzn tą,która jest zamontowana w slocie drugim, pod spodem)

Wynika z tego,że komp “czyta” obie kości,ale nie jednocześnie,co od początku podejrzewałem, bo słyszałem,że niektóre rodzaje nie są ze sobą kompatybilne.

Chyba,że jeszcze coś przeoczyłem?

adsar30 ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte konsekwencje w postaci ostrzeżenia.

a spróbuj zobaczyć jak wykrywa obie kości program Everest

Everest wykrywa je prawidłowo. Obie są widoczne w raporcie…

czyli najprawdopodobniej zintegrowana karta graficzna przydziela ma przydzielone brakujące tobie RAMy