Czy książka jest zgodna ze standardem?

Witam wszystkich. :smiley:

Chciałem sie Was zapytać czy ta książka bardzo odbiega od obecnych standardów w JavaScripcie? Piszę, ponieważ zastanawiam się nad jej zakupem. Czy warto w nią jeszcze inwestować? Proszę o podpowiedź. :slight_smile:

Hej, mam książkę PHP/MySQL i zdecydowanie nie polecam! Wiem co piszę bo posiadam 4 inne z tej tematyki i ta jest najgorsza… Jak dla mnie bardzo słabo i nie zrozumiale opisane są przykłady. Nie ma opisu krok po kroku tylko 4 strony kodu i potem troche teorii - BEZNADZIEJA. Ksiazka juz stoi na allegro

Pytasz czy odbiega od standardow? - nie wiem, zwróć uwage na date wydania, ja raczej szukam tylko rok wstecz (to tylko moje zdanie).

Proszę jeszcze inne osoby o odpowiedź na moje pytanie. :slight_smile:

Po zajawce nie widzę żeby odbiegała, pewnie są subtelne różnice które wyjdą w praniu, ale zawsze możesz wrzucać coś na forum.

Na pewno nie bierz sobie wszystkiego do głowy po kolei jak w szkole - możesz coś robić prawie i że losowo wybierać rozdziały - na żądanie rzekłbym. Np. robisz formularz i chcesz walidaję maila, więc wchodzisz do działu wzorce regularne i szukasz odpowiednich przykładów.

Nie powiem ci że masz ją brać z zamkniętymi oczyma, ale na pewno się przyda.

Co do wieku javascriptów - jest nadal zgodność z czasami IE6, odpal IE6 i wejdź na kilka fajnych stron, a zobaczysz że nadal działają bez większych problemów.

Czyli warto ją kupić - dużo zmieniło się w standardzie od tamtego czasu? :slight_smile:

Raczej nie - idea jest ta sama i zgodność. Przecież IE6 wyszło chyba w 2001 roku, jakieś poprawki w 2003-2004, skrypty które teraz działają pewnie chodzą na Firefoxie i w 99% na IE6 sprzed kilku lat. Nowsze przeglądarki lepiej obsługują skrypty oraz mogą oi mają Javascript ustandaryzowany (BTW. za wyjątkiem IE oczywiście, które ma zawsze jakieś ale w specyficznych przypadkach)

no i wtedy sie stosuje jakiś frejmłork w stylu mootoolsa lub jQuery i po problemie.

Patrząc na opinie na amazonie książka jest niezła, patrząc na rok wydania (04.2005) to lepiej poszukać czegoś nowszego. 01.2009 wyszła 2 edycja, więc po polsku może pojawi się niedługo.

Nie “04.2005”, tylko 04.2006. :wink: Czyli uważasz, że lepiej jej nie kupować? :slight_smile:

Pisałem do Helionu, z zapytaniem czy mają w planie wydać nowe wydanie - odpowiedzieli: “na chwilę obecną nie mamy tego w planach.” Więc nie ma co liczyć, że to wydadzą. :frowning:

Może znacie tytuły jakiś innych ciekawych pozycji tego typu jak ta?

2005 na świecie, w Polsce rok później (rok tłumaczyli).

Poszukaj i poczytaj opinie http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_noss? … t+&x=0&y=0, później szukaj w helionie albo na odwrót :stuck_out_tongue: .