Czy ktoś instalował Windows 11?

Mam laptop Lenovo ideapad 330 i mam pytanie, czy ktoś instalował Windows 11 na tym komputerze? Jak testuję to mam komunikat że procesor nie pasuje. Tak jest i3 i tak się zastanawiam czy próbować? czy czekać na decyzję WU ! Znając wiedzę kolegów spodziewam się adekwatnej podpowiedzi. Dziękuję i pozdrawiam.

Wejdź na stronę producenta zobaczy czy wydał jakieś sterowniki dla twojego modelu, jeżeli będzie pusto to ja bym się wstrzymał.

Przy okazji i3 której generacji tam masz? Podaj numer

Chodzi ci wszystko na Win 10? Win 10 jeszcze ma długo wsparcie aktualizacji, więc jak nie chcesz wgrywać Win 11 z nudów to ja bym dał sobie spokój po tym jak wszędzie się czyta ile zonkow z ta 11-tką.

Po prostu zainstaluj, w końcu to raptem z 30 minut i zobacz czy ci wszystko działa. A jak nie, to sobie postawisz 10, przecież to raptem ze 20 minut. Co najwyżej zrób sobie kopie sterowników doubledriver, żeby nie tracić czasu potem.

Postaram się może jutro jak odpalę bo na razie jestem na stacjonarnym. Wszystkie podpowiedzi są cenne i tak z jednej strony jest chęć z drugiej strony strach. Może trochę poczekam a wcześniej zadzwonię do Lenovo.
Dzięki.
Dodam że przed chwilą rozmawiałem z Lenowo i jak twierdzą, trwają testy i jak będą sterowniki na ich stronie to wówczas można będzie coś działać.

Czy możesz, to oczywiście kwestia ważna, ale równie ważna jest - czy warto. Ja mam sprzęt, na którym Windows 11 by działał, ale absolutnie nie chcę na niego przechodzić, bo Windows 11 nie ma (został pozbawiony) funkcji, które ja wykorzystuję na co dzień. Więc nie chcę zamieniać lepszego systemu na gorszy tylko dlatego, że ma wyższy numerek.

A co komu po czystym systemie? Sztuka dla sztuki? Aby wszystko co potrzebne na nim zainstalować, poustawiać jak się chce, pokonfigurować, to nie nie jest 20 minut, a cały dzień.
Jak się ma pełną kopię partycji systemowej, to owszem, znacznie mniej czasu zajmuje powrót (jednak mało kto ma), ale aby poznać W11, ustawić co się chce (choć to wcale w Windows 11 nie takie oczywiste, bo niektórych ustawień z Windows 10 Windows 11 po prostu nie ma), zainstalować wszystkie programy i sprawdzić, czy działają, to na pewno nie jest to 30 minut.

Jakiś cyborg jesteś, albo geniusz z zaświatów∑ skoro konfigurujesz komputer po instalacji czystego Windowsa w tak krótkim czasie :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

A co tam jest do konfigurowania? Sterowniki kilka minut, jak masz nową instalkę, to aktualizacji tyle o nic. Jakieś zmiany w systemie, to w zasadzie kilka minut i tyle. Nawet wgrywanie softu przy dzisiejszych procesorach to przecież mement. Robię czasami dziennie po kilkanaście laptopów. System, sterowniki, aktualizacje, pakiet podstawowych programów. I jeszcze mam czas sobie pisać na forum, książkę czytać itp.

Ja w jednym serwisie widziałem jak to robią…. Mam nadzieje, że ty tak nie robisz. Oni ledwo instalator jakiś skończył kopiować pliki z CD to płytę wyjęli nawet bez klikania, żeby zakończył i jeszcze w tym samym czasie w innym komputerze dłubał śrubokrętem. Wyszedłem bo osiwieje za wcześnie.

CD? Z pendrive instalujesz, zresztą zwykle jednocześnie idą wszystkie tego dnia do zainstalowania. Po prostu klikasz to co wyskoczy. A śrubokręt? Hmm wiesz po diagnostyce idzie część sprzętu do rozebrania i trafia do kartonu, wkręty i podzespoły w pudełeczka i jak jest płyta do roboty, to idzie na odpowiedni dział. Czas osoby zajmującej się naprawą płyt jest zbyt cenny, aby rozbierała komputer.

To chyba tylko jak się dużo gier instaluje, bo instalacja komputera + np. pakietu Revit z dodatkami + podstawowy soft, przeglądarka, obsługa archiwów, grafiki itd. do tego logowanie do domeny + antywirus serwerowy i cała konfiguracja z kontem administratora itd. to nawet dwóch godzin nie zajmuje, a i tak więcej się czeka niż coś robi.

W serwisie może i tak, ale nie wymagaj tego od domowego użytkownika, który ma zainstalowanych np. 68 różnych (czasem dziwnych) programów z wielu lat, odpowiednio poustawianych i pokonfigywanych pod siebie. Do tego przeglądarki z dodatkami (też odpowiednio skonfigurowanymi) itp., itd. I on to chce mieć na nowym systemie również, tak samo jak na starym.
To w tym sensie to nie jest 20 minut, a raczej cały dzień „zabawy”. :slight_smile:

Przecież one się konfigurują samoczynnie, po zalogowaniu na swoje konto. Łącznie z dodatkami itd.

A programy? Ludzie mają zwykle kilka, mnóstwo mają natomiast śmieci i szkodników. Jakieś CCCleanery, Avasty, IOBITty i wszelkaiej maści barachło, do spowalniania i psucia systemu.

No mam wrażenie, ze o tym serwisie co napisałem wcześniej to krzyżykami chińskimi napisałem, bo ty nie zrozumiałeś.

Miałeś naprawić te drune greckie „M”…


I Jak ten serwis kopiuje gry Steam na dysk - po łączu 1 Gbps jak to gamer przychodzi z prośbą instalacji 11 od zera i wgrania starych gier np. 50 GiB tytuły AAA?

Jak mam naprawić? Zapytaj Apple i ich klawiatury.

Wam tu tak wszystko przeszkadza, że nawet dziewczynie podczas okresu tak nic nie przeszkadza. Opanujcie się i przestańcie się czepiać dupereli.

Jak ja bym zaczął zwracać uwagi co mi przeszkadza dawno byście zasypali moderację i administracje forum oflagowaniem z prośbą - zbanuj go.

Jak ja się czepiam o MegaBajty MB i Megabity Mb to dostaje dosłownie z****, że się czepiam i bana bo o co się czepiam skoro wiadomo o co chodzi. To to samo i tutaj. ∑ - to skutek naciśnięcia na klawiaturze Apple klawisza option+W. Pisząc po polsku i chcąc napisać Ę czasem wciśnie się option+W. Wielka afera.

Tak pewnie zaraz poleci flagowanie bo komuś coś nie spasuje co tu napisałem, a moderacja i administracja z nadmiaru flagowania, dla swojego i forumowiczów spokoju da mi bana na kilka dni, albo całkowitego. Tylko, że tak to może się zachowywać bezmyślny automat, albo jakiś bot, a nie człowiek i nie chodzi o obrażenie kogokolwiek w tej chwili tylko stwierdzenie faktu.

Apple jest doskonałe, to wina twoich palcy. :stuck_out_tongue_winking_eye:

A a serio to po prostu zamień sobie Option z Command w ustawieniach i już.

Jak zapomnę, że zmieniłem w ustawieniach znowu będzie afera na forum. Genialny pomysł wiesz, na serio. tylko, ze w druga stronę genialny.

Jak widać nasz stały bywalec, w kolejnym wcieleniu, długo nie wytrzymał.

Kocham te wasze wypominki i dręczenie. Jesteście jedyni i tylko na tym forum. Obyście o swoich bliskich tak pamiętali jak o mnie tutaj