Czy ktoś kradnie mi internet?

(Caesar91a) #1

Mam internet z T-mobile z routerem huawei b593 już prawie rok ale od jakiś dwóch miesięcy prędkość ciągle spada na niższą kiedyś prędkośc osiągała 1-2 mb/s a teraz jest ledwie 100 kb/s, problemy się najczęściej zaczynają po włączeniu wi-fi, wtedy to już wogóle nic nie da się zrobić, ale sprawdzałem adresy MAC na stronie routera i nikogo obcego tam nie ma tylko wszystko odemnie i tu jest moje pytanie czy ktoś może łaczyć sie przez któryś komputer lub telefon i pozostawać niewykrywalnym, zmieniałem kod zabezpieczeń i resetowałem router i nic nie pomogło dodatkowo limit idzie jakoś szybko jak by ktoś cały czas coś ściągał. Pisałem też do T-mobile ale odpisali że mierzyli prędkość i jest na poziomie 1 mb/s. A i jeszcze jedno internet z T-mobile mam odkąd pamiętam, jakby co to to od przedłuyżenia umowy mineło prawie rok, ale wcześniej nie było takich problemów. Pomoże ktoś bo już nie wiem co mam robić.

(GioWDS) #2

Czekaj masz router LTE i wedle ISP jest 1Mbps czyli na Twoje zapewne (zakładam, że nie widzisz różnicy między kB, kb i KiB) 128 kBps - wszystko się zgadza. Chociaż za stały transfer na poziomie 1Mbps kazałbym im iść prostować banany.

(Caesar91a) #3

Nie mam limitów prędkości a jedyne co mnie ogranicza to zasięg jak brałem internet to pobieranie było na poziomie 1-2 mbs a teraz na poziomie 100kb/s tak ciężko to zrozumieć 

(pocolog) #4

Nie ma takiej jednostki jak mbs. Jeśli masz problemy ze zrozumieniem tego to może też mylisz Mb z MB a to diametralna różnica i o to chodziło poprzednikowi.

(GioWDS) #5

Wejdź na stronę http://www.speedtest.net/ i jeśli tak jak w moim przypadku wynik prędkości pobierania będzie wynosił 32.65Mbps oznacza to, że ściągając plik przeglądarka internetowa pokaże mi prędkość 4MB/s.

Dla przykładu wynik mojego testu:  4591067313.png

Przy okazji nie próbowałeś użyć jakiejś anteny typu Yaga (prosto wykonać ją samodzielnie, potrzebujesz kartkę i długopis do obliczeń, trochę drutu, taśmy izolacyjnej i pręcik) i skierować na maszt?

http://bcbj.org/antennae/lte_yagi_diy.htm Instrukcja wykonania anteny

(Caesar91a) #6

Po pierwsze nie napisałem 1mbp/s tylko 1mb/s, czyli prędkość pobierania jeden mega na sekundę o to mi chodziło że kiedyś pobierało mi z prędkością jeden mega na sekundę a teraz jest 100 kb na sekundę nieraz jest te dwieście ale rzadko się zdarza. O to mi chodziło, i czy ktoś nie nie podłącza pod moją sieć i jak to można sprawdzić. 

(pocolog) #7

Spokojnie. To ty nie rozumiesz i próbujemy Ci wytłumaczyć że skoro piszesz mega jako “m” zamiast “M” to równie dobrze mogło Ci się pomylić “b” z “B”. Poczytaj trochę https://pl.wikipedia.org/wiki/Jednostka_informacji i sprawdź swoje posty jak i wyniki własnych pomiarów. Sprawdź też w umowie jaką masz gwarantowaną przez dostawcę prędkość. Wypnij wszystkie komputery od routera poza jednym na którym będziesz robił pomiar, najlepiej sprawdzaj po kablu. Potem wszystko tutaj opisz.

edit.

O… przepraszam w tamtym artykule nie było czym się różni bit od bajta https://pl.wikipedia.org/wiki/Bajt

(Caesar91a) #8

No dobra może się i na tym nie znam ale próbuje po ludzku wytłumaczyć a wy mi tu z jakoś teorią w umowię mam prędkośc LTE. Kiedyś przy pobieraniu w przeglądarce jak i w np chomikbox, utorent, mailshare itp była  prędkośc od 1 do 2 MB na sekundę  a teraz jest jakieś 100-200 kb na sekundę.

Wynik Testu : http://www.speedtest.net/result/4591640269.png

A i co to jest ping bo nie wiem, ale pisałem z kolegą przed chwilą który jest informatykiem połączył się z moim kompem i powiedział chyba że ktoś podłącza się pod któryś komputer.

Aha nigdy wcześniej nie robiłem takiego testu więc nie wiem co było ale przy pobieraniu był 1-2 MB szybkości a przy uploadzie 500 kb/s a nieraz nawet więcej. Więc proszę ludzie nie wyjeżdzajcie z teorią tylko pomóżcie bo nie mam zamiaru teraz chłonoć informatyki.

(GioWDS) #9

Po wynikach testu wychodzi, że prędkość łącza to: 3.12/1.63Mbps co daje 0.39/0.2MBps czyli tak jak to zapewne pokaże przeglądarka 390KB/s. Wyłącz Wi-Fi i zobacz jakie będą wyniki, potem znowu włącz i znowu sprawdź. Jeśli będą odstępstwa zostaje Ci monitoring ruchu sieciowego / sprawdzenie czy na żadnym komputerze niema W10, klienta Mega/OneDrive/*.

(Caesar91a) #10

Co masz na myśli pisząc W10, chodzi ci o windows 10 ?

Po włączeniu wi-fi jedna strona ładuje się ze dwie minuty nie mówiąc tu już co jest z pobieraniem.

(GioWDS) #11

Zostaje Ci instalacja Wiresharka i monitorowanie w jakich kierunkach latają pakiety - jeśli faktycznie ktoś powija Ci łącze.

(Caesar91a) #12

A i jeszcze jedno wczoraj dużo czytałem o hakerach i wszedzie pisało że zmienia się praca komputera i tak jest komputer jest nowy mam go jakiś miesiąc, a od jakiś dwóch dni nie włącza się za pierszym razem tylko dochodzi do okno ładowania systemu i albo się zacina albo koputer włącza się od nowa. System się uruchamia ze 3 razy dłużej. Internet zacząłcoraz gorzej chodzić, wczoraj pół nocy sprawzałem i jednak z wi-fi włączonym i wyłączonym jest to samo. Czy to może być atak na mój komputer i internet, bardzo proszę o jak najszybszą pomoc.

(GioWDS) #13

Szklaną kulę zostawiłem w innych spodniach - prawie z całą pewnością powiem Ci, że nie doszło do penetracji systemu przez hackera, głównie dlatego, że to medialna bajeczka o złych hackerach.

1. Hacker ma w nosie Twój komputer, zerowe wyzwanie więc zysk zerowy - co najwyżej jako pośrednik w ataku docelowym.

2. Dużo bardziej prawdopodobne jest ogólne zasyfienie systemu, brak antywirusa i zapory ogniowej.

Więc musisz podać odpowiedź na kilka pytań:

1. Czy masz zainstalowanego antywirusa i jeśli tak to jaki?

2. Czy masz zainstalowaną zaporę ogniową i jeśli tak, to jaką?

3. Czy instalujesz spiracone oprogramowanie?

4. Czy system operacyjny jest zaktualizowany?

(Caesar91a) #14
  1. Mam systemowy Windows Defender i Malwarebytes Anti-Malware

2. Mam zaporę Comodo Personal Firewall

3. Nie tylko programy pobieram tylko i wyłącznie z dobreprogramy.pl

4. Mam Windowsa 10 i on sam chyba się aktualiz

Dodam jeszcze że to nowy komp i mam go z miesiąc

(MrKsardes) #15

FOrmat xdddddd 

(GioWDS) #16

OK - soft antywirusowy ciulowy, ale coś tam powinien odsiewać.

Dalsza procedura testowa:

1. Wyłącz WiFi, podłącz się po kablu i podaj wyniki speedtest.net

2. Włącz WiFi w routerze, wyłącz kartę WiFi w komputerze (czyli połączenie tylko po kablu), podaj wyniki speedtest.net

3. Włącz WiFi w routerze, odłącz kabel łączący komputer z routerem, włącz kartę WiFi w komputerze, podaj wyniki testu speedtest.net.

(Maha) #17

A przypadkiem Win10 nie używa w tle protokołu p2p do łączenia z innymi użytkownikami w celu ‘ułatwienia’ aktualizacji systemu? Może to rezerwuje część łącza. Nie używam Win10, więc o rady pytaj użytkowników tego systemu.

(Caesar91a) #18
  1. http://www.speedtest.net/result/4593974006.png

2. http://www.speedtest.net/result/4594015884.png

3. Nie mogę włączyć karty wifi w komputerze bo jej nie mam mogę podłączyć się tylko przez kabel.

A co do Windowsa 10  czy w nim może tkwić problem.

(GioWDS) #19

A dasz radę zrobić tak żeby nie zmienił się cell od GSM?

Za jednym razem wychodzisz we Włocławku a za drugim w Jeżewie - obie miejscowości są oddalone od siebie o ok. 120 km w linii prostej więc może przyczyna leży właśnie w lokalizacji nadajnika.

Jeśli uda Ci się wykonać test w taki sposób żeby nie zmienił się nadajnik i dalej będzie taka sama sytuacja to powyłączaj wszystkie komputery i włączaj/wyłączaj po kolei i sprawdź kiedy się sytuacja powtórzy - będziesz wiedział który komputer. Jeśli sytuacja się zmieni (nie będzie widać spadku transferu) to zakup antenę kierunkową i skieruj w stronę Włocławka.