Czy ktoś kradnie mi internet?

Mam internet z T-mobile z routerem huawei b593 już prawie rok ale od jakiś dwóch miesięcy prędkość ciągle spada na niższą kiedyś prędkośc osiągała 1-2 mb/s a teraz jest ledwie 100 kb/s, problemy się najczęściej zaczynają po włączeniu wi-fi, wtedy to już wogóle nic nie da się zrobić, ale sprawdzałem adresy MAC na stronie routera i nikogo obcego tam nie ma tylko wszystko odemnie i tu jest moje pytanie czy ktoś może łaczyć sie przez któryś komputer lub telefon i pozostawać niewykrywalnym, zmieniałem kod zabezpieczeń i resetowałem router i nic nie pomogło dodatkowo limit idzie jakoś szybko jak by ktoś cały czas coś ściągał. Pisałem też do T-mobile ale odpisali że mierzyli prędkość i jest na poziomie 1 mb/s. A i jeszcze jedno internet z T-mobile mam odkąd pamiętam, jakby co to to od przedłuyżenia umowy mineło prawie rok, ale wcześniej nie było takich problemów. Pomoże ktoś bo już nie wiem co mam robić.

Czekaj masz router LTE i wedle ISP jest 1Mbps czyli na Twoje zapewne (zakładam, że nie widzisz różnicy między kB, kb i KiB) 128 kBps - wszystko się zgadza. Chociaż za stały transfer na poziomie 1Mbps kazałbym im iść prostować banany.

Nie mam limitów prędkości a jedyne co mnie ogranicza to zasięg jak brałem internet to pobieranie było na poziomie 1-2 mbs a teraz na poziomie 100kb/s tak ciężko to zrozumieć 

Nie ma takiej jednostki jak mbs. Jeśli masz problemy ze zrozumieniem tego to może też mylisz Mb z MB a to diametralna różnica i o to chodziło poprzednikowi.

Wejdź na stronę http://www.speedtest.net/ i jeśli tak jak w moim przypadku wynik prędkości pobierania będzie wynosił 32.65Mbps oznacza to, że ściągając plik przeglądarka internetowa pokaże mi prędkość 4MB/s.

Dla przykładu wynik mojego testu:  4591067313.png

Przy okazji nie próbowałeś użyć jakiejś anteny typu Yaga (prosto wykonać ją samodzielnie, potrzebujesz kartkę i długopis do obliczeń, trochę drutu, taśmy izolacyjnej i pręcik) i skierować na maszt?

http://bcbj.org/antennae/lte_yagi_diy.htm Instrukcja wykonania anteny

Po pierwsze nie napisałem 1mbp/s tylko 1mb/s, czyli prędkość pobierania jeden mega na sekundę o to mi chodziło że kiedyś pobierało mi z prędkością jeden mega na sekundę a teraz jest 100 kb na sekundę nieraz jest te dwieście ale rzadko się zdarza. O to mi chodziło, i czy ktoś nie nie podłącza pod moją sieć i jak to można sprawdzić. 

Spokojnie. To ty nie rozumiesz i próbujemy Ci wytłumaczyć że skoro piszesz mega jako “m” zamiast “M” to równie dobrze mogło Ci się pomylić “b” z “B”. Poczytaj trochę https://pl.wikipedia.org/wiki/Jednostka_informacji i sprawdź swoje posty jak i wyniki własnych pomiarów. Sprawdź też w umowie jaką masz gwarantowaną przez dostawcę prędkość. Wypnij wszystkie komputery od routera poza jednym na którym będziesz robił pomiar, najlepiej sprawdzaj po kablu. Potem wszystko tutaj opisz.

edit.

O… przepraszam w tamtym artykule nie było czym się różni bit od bajta https://pl.wikipedia.org/wiki/Bajt

No dobra może się i na tym nie znam ale próbuje po ludzku wytłumaczyć a wy mi tu z jakoś teorią w umowię mam prędkośc LTE. Kiedyś przy pobieraniu w przeglądarce jak i w np chomikbox, utorent, mailshare itp była  prędkośc od 1 do 2 MB na sekundę  a teraz jest jakieś 100-200 kb na sekundę.

 

Wynik Testu : http://www.speedtest.net/result/4591640269.png

 

A i co to jest ping bo nie wiem, ale pisałem z kolegą przed chwilą który jest informatykiem połączył się z moim kompem i powiedział chyba że ktoś podłącza się pod któryś komputer.

 

Aha nigdy wcześniej nie robiłem takiego testu więc nie wiem co było ale przy pobieraniu był 1-2 MB szybkości a przy uploadzie 500 kb/s a nieraz nawet więcej. Więc proszę ludzie nie wyjeżdzajcie z teorią tylko pomóżcie bo nie mam zamiaru teraz chłonoć informatyki.

Po wynikach testu wychodzi, że prędkość łącza to: 3.12/1.63Mbps co daje 0.39/0.2MBps czyli tak jak to zapewne pokaże przeglądarka 390KB/s. Wyłącz Wi-Fi i zobacz jakie będą wyniki, potem znowu włącz i znowu sprawdź. Jeśli będą odstępstwa zostaje Ci monitoring ruchu sieciowego / sprawdzenie czy na żadnym komputerze niema W10, klienta Mega/OneDrive/*.

Co masz na myśli pisząc W10, chodzi ci o windows 10 ?

 

Po włączeniu wi-fi jedna strona ładuje się ze dwie minuty nie mówiąc tu już co jest z pobieraniem.

Zostaje Ci instalacja Wiresharka i monitorowanie w jakich kierunkach latają pakiety - jeśli faktycznie ktoś powija Ci łącze.

A i jeszcze jedno wczoraj dużo czytałem o hakerach i wszedzie pisało że zmienia się praca komputera i tak jest komputer jest nowy mam go jakiś miesiąc, a od jakiś dwóch dni nie włącza się za pierszym razem tylko dochodzi do okno ładowania systemu i albo się zacina albo koputer włącza się od nowa. System się uruchamia ze 3 razy dłużej. Internet zacząłcoraz gorzej chodzić, wczoraj pół nocy sprawzałem i jednak z wi-fi włączonym i wyłączonym jest to samo. Czy to może być atak na mój komputer i internet, bardzo proszę o jak najszybszą pomoc.

Szklaną kulę zostawiłem w innych spodniach - prawie z całą pewnością powiem Ci, że nie doszło do penetracji systemu przez hackera, głównie dlatego, że to medialna bajeczka o złych hackerach.

  1. Hacker ma w nosie Twój komputer, zerowe wyzwanie więc zysk zerowy - co najwyżej jako pośrednik w ataku docelowym.

  2. Dużo bardziej prawdopodobne jest ogólne zasyfienie systemu, brak antywirusa i zapory ogniowej.

 

Więc musisz podać odpowiedź na kilka pytań:

  1. Czy masz zainstalowanego antywirusa i jeśli tak to jaki?

  2. Czy masz zainstalowaną zaporę ogniową i jeśli tak, to jaką?

  3. Czy instalujesz spiracone oprogramowanie?

  4. Czy system operacyjny jest zaktualizowany?

  1. Mam systemowy Windows Defender i Malwarebytes Anti-Malware

  2. Mam zaporę Comodo Personal Firewall

  3. Nie tylko programy pobieram tylko i wyłącznie z dobreprogramy.pl

  4. Mam Windowsa 10 i on sam chyba się aktualiz

 

Dodam jeszcze że to nowy komp i mam go z miesiąc

FOrmat xdddddd 

OK - soft antywirusowy ciulowy, ale coś tam powinien odsiewać.

Dalsza procedura testowa:

  1. Wyłącz WiFi, podłącz się po kablu i podaj wyniki speedtest.net

  2. Włącz WiFi w routerze, wyłącz kartę WiFi w komputerze (czyli połączenie tylko po kablu), podaj wyniki speedtest.net

  3. Włącz WiFi w routerze, odłącz kabel łączący komputer z routerem, włącz kartę WiFi w komputerze, podaj wyniki testu speedtest.net.

A przypadkiem Win10 nie używa w tle protokołu p2p do łączenia z innymi użytkownikami w celu ‘ułatwienia’ aktualizacji systemu? Może to rezerwuje część łącza. Nie używam Win10, więc o rady pytaj użytkowników tego systemu.

  1. http://www.speedtest.net/result/4593974006.png

  2. http://www.speedtest.net/result/4594015884.png

  3. Nie mogę włączyć karty wifi w komputerze bo jej nie mam mogę podłączyć się tylko przez kabel.

 

A co do Windowsa 10  czy w nim może tkwić problem.

A dasz radę zrobić tak żeby nie zmienił się cell od GSM?

Za jednym razem wychodzisz we Włocławku a za drugim w Jeżewie - obie miejscowości są oddalone od siebie o ok. 120 km w linii prostej więc może przyczyna leży właśnie w lokalizacji nadajnika.

 

Jeśli uda Ci się wykonać test w taki sposób żeby nie zmienił się nadajnik i dalej będzie taka sama sytuacja to powyłączaj wszystkie komputery i włączaj/wyłączaj po kolei i sprawdź kiedy się sytuacja powtórzy - będziesz wiedział który komputer. Jeśli sytuacja się zmieni (nie będzie widać spadku transferu) to zakup antenę kierunkową i skieruj w stronę Włocławka.