Czy ktoś mi się włamał na konto DP?

Hej,
wczoraj byłem 24 godziny w pracy (na służbie) a dziś widzę takie coś:

Pytanie czy ktoś włamał mi się na konto jest raczej oczywiste a odpowiedź również. :frowning:

Czy moderator może wysłać mi na e-maila nowe hasło czy może e-mail jest też zhackowany (wątpię bo hasło jest silne) ?

Tak. Dobreprogramy się włamało na wszystkie konta. Zaktualizowali wersje forum beta do bety i beta została. To tak jakbyś kupił chleb nadgryziony w sklepie, a sprzedawca powie „testujemy” :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Nikt się nie włamał, po aktualizacji wszyscy tak mają. Jakiś błąd silnika forum, albo jakichś ustawień.

Ok dzięki za szybką odpowiedź bo już ostro skanować system chciałem w poszukiwaniu wirusów… a po służbie spałem dziś do 16 a potem pracowałem długo przed domem i jak to zobaczyłem przed chwilą to prawie zawału dostałem…

W ciągu tygodnia objawy powinny ustąpić, nie zwracaj na to uwagi :slight_smile:

W konsoli w przeglądarce widać, że powiadomienia dla id użytkownika system są pokazywane. Stąd nawet widoczne coś pokroju „Discobot”.

A jakbym dostał zawału że moje super silne hasło* zostało odkryte to kto by moim rodzicom odszkodowanie zapłacił ?? :smiley:

*małe i duże litery plus znaki specjalne plus cyfry

No tak tylko jak odróżnić nowe wiadomości od tego błędu?

Pewnie trzeba napisać jakąś kobyłę do ViolentMoneky / TamperMonkey / GreaseMonkey (pliki „.user.js”).

W kodzie html za bardzo nie widać kto jest autorem/odbiorcą PW lub czemu pan @system powiadomia nas o nowych odpowiedziach jak post widzimy odrobinę za długo - co może wymagać analizowania logów z zakładki „konsola”.

Niby może stare API robi kaszankę:

Deprecation notice: Use specific `@ember/*` imports instead of `ember` (deprecated since Discourse 2.4.0) (removal in Discourse 2.5.0)
Deprecation notice: Import the User class instead of using User (deprecated since Discourse 2.4.0) (removal in Discourse 2.6.0)

@anon41984168 przecież nadgryzione jabłka sprzedają już od dawna i dobrze…

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.