Czy ktoś mi wchodzi na kanał i korzysta z mojego wi-fi?

Dzień dobry mam pytanie
nie mam pojęcia o wi-fi ale mam podejrzenie ze ktoś mi wchodzi na kanał i korzysta z mojego wi-fi
wręcz jestem pewny na 90%
chciałem zapytać czy jak już korzysta z mojego fi-fi to może włamać się przez je do mojego komputera albo podglądać to co na nim robię .
Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDZ

To, czy ktoś może przeglądać zawartość Twojego komputera, zależy tylko i wyłącznie od zastosowanych ustawień i zabezpieczeń, zarówno na Twoim komputerze, jak i urządzeniu sieciowym.

Dlaczego podejrzewasz, że ktoś korzysta z twojego WiFi?
Jeżeli masz router, to zaloguj się do niego i sprawdź, kto jest podłączony.
Możesz wprowadzić szereg zabezpieczeń, które uniemożliwią nieautoryzowany dostęp do sieci oraz jej zasobów.

Odpowiedź w jednym słowie “TAK”,
ale mogą być to również nie powiązane ze sobą rzeczy, ktoś może podglądać to co robisz na komputerze bez włamywanie się na twoje wi-fi.

tak jak napisał Silhouette: “Dlaczego podejrzewasz, że ktoś korzysta z twojego WiFi?”

Jeśli podejrzewasz, że ktoś podłączył się do wifi, to zmień hasło. Koniecznie protokół WPA2 i szyfrowanie AES.

Nie zaszkodzi też włączenie (o ile router to umożliwia) stworzenie white listy MAC adresów które mogą się do niego łączyć.

Tak jak napisał @anon89827741 , w sieci bezprzewodowe jest opcja filtrowanie MAC. Bierzesz zezwalaj i tam dodajesz nowe adresy MAC swoich urządzeń do białej listy.