Czy ktoś przegląda mój komputer?

(lizi) #1

Na początku opiszę w skrócie całą historię:

Odpowiedziałam pewnej osobie na forum tematycznym.

Po pewnym czasie,aby nie poruszać pewnych tematów przeszliśmy na maila.

Mój był  fikcyjny.Nigdy nie podaję prawdziwego, jak coś kupuję w internecie lub loguje się na danej stronie zawsze używam "tego drugiego".

Nigdy też nie otwieram żadnych załączników,nie wysyłam prywatnych wiadomości na swój temat itd.

Tak dla bezpieczeństwa.I zawsze myślałam,że....jestem anonimowa.

Do czasu.

Po zakończeniu rozmowy na dany temat, ta osoba zaczęła mi wysyłać bardzo dziwne maila,tzn.dotyczące np. stron jakie przeglądam.

Wiedziała też do kogo mam niewysłane maile zapisane w kopiach roboczych, tak  jakby miał podgląd na moją skrzynkę pocztową.

W taki zbieg okoliczności ciężko mi uwierzyć.

Wypowiedziałam się na tamtym forum drugi raz,ale już jako gość niezalogowany, w całkiem innym temacie.

Po chwili ta osoba mi odp. zwróciła się do mnie po nicku pod jakim wcześniej występowałam.

Wpadłam  w panikę.Usunęłam wszystkie konta na wszystkich stronach na jakich się logowałam, w miarę możliwości,bonie na każdej stronie to jest możliwe.Pozmieniałam hasła do maili,na stronie banku itd.Od tego czasu staram się nigdzie nie logować( np.do banku).

Czy jest możliwe ,aby ktoś miał podgląd w   to co robię na komputerze?

Jeśli tak,to czy można to spr?

Jak się uchronić?

A może przesadzam wg Was?

Proszę o rady i pomoc.

Z góry dziękuję.

PS.sytuacji było więcej,ale opisałam tylko kilka.ta dla zakreślenia tematu.

(stens1950) #2

Jak podejrzewasz, że ktoś Ci siedzi na kompie no to pierwsze- zrób format dysku i wgraj na nowo system i następnie pozmieniaj wszystkie hasła.

(bachus) #3

Czy użyte zostało na forum to samo hasło, którego używasz do maila? Czy używasz np. Google Chrome i gmaila?

(lizi) #4

Nie używam Chrome .Konto na gmail’u miałam,ale po tej sytuacji usunęłam.Przyznam,że często miałam takie same hasła,ewentualnie podobne.

Skąd obca osoba może wiedzieć ,że mam 2maile i ,że piszę z tego “awaryjnego”?

Skąd mogła mieć inne informacje?

Trochę to dziwne.Można to jakoś sprawdzić?

(Toner92) #5

Witaj,

wejdź w wiersz poleceń ctrl + r > wpisz “netstat -ano”: i sprawdź w tabeli “NASŁUCHIWANIE”,  czy jest przypisany jakiś inny adres niż 0.0.0.0 lub 192.168.x.x lub 127.0.0.1.

(eskimosek) #6

Sprawdż czy nie masz keylogera albo trojana metoda up@ ale sprawdż też z komputer z poziomu rescue disk.

(lizi) #7

Nie mam.