Czy ktoś tworzył maszyny goldberga

cześć mam pytanie

Tworzył ktoś z was kiedyś taką maszynę ?

lolipop_a , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Kiedyś bo obejrzeniu filmików na YT wkręciłem się w to. Nawet jakąś gierke na PC ściagnąłem, że się wykonuje “misje” mająć określone przedmioty. Fajna sprawa. Na kompie łatwiej niż w życiu, bo jak coś ci nie pójdzie to szybko możesz zmienić a tak dużo roboty przy odbudowywaniu, ale z drugiej strony satysfakcja lepsza na żywo. ;p

nie wiedziałam że są takie gry myślałam że tylko w realu można takie rzeczy robić nagrywać i wrzucać na YT czy to ma jakieś głębszy sens robią to ludzie z konkretnych celów nie wiem są zawody albo coś ?

Tak w to wkręcony nie byłem żeby wiedzieć czy są zawody. Ogólnie tak jak z każdym hobby, robisz dla własnej satysfakcji.

łłłłłłłłeeeeeeee szkoda. fajnie by wyglądały np. pary albo trójki - mające na stole części określoną ilość czasu i mają wykorzystać jak najwięcej możliwości… itp. a z innej beczki myślicie że to by przeszło chodzi mi np o motyw z balonikami jakiś jest podejrzany no i sam kapsel…

Może są takie zawody, poszukaj to się dowiesz. :wink:

Drugiej części twojej wypowiedzi kompletnie nie rozumiem

może faktycznie mało składnie :wink: chodziło mi o to czy filmik przypadkiem nie jest fotomontażem bo ten motyw z balonikami dziwnie sztucznie wygląda albo kapsel który otwiera się z zadziwiającą lekkością

Ale o jakim filmiku mówisz? Nie wstawiłaś linku także ciężko mi odpowiedzieć ci na pytanie. :slight_smile:

wiesz co byłam pewna że wstawiałam … ale mam uszkodzoną klawiaturę (kopiuję z klawiatury) i chyba coś mi nie weszło i nie zauważyłam

Hah, no to teraz możemy rozmawiać. :wink: Baloniki są zwalniane razem ze słoneczkiem jak kulka uderza w przełącznik. A balony napełnione helem, więc lecą do góry. Co do otwieracza to też jakoś zwyczajnie wygląda. Ogólnie fajny filmik mimo, że nie ma jakiś hardcorowych motywów. Najbardziej podobało mi się, że historyjke w to wpletli.

o tym nie pomyślałam… tak się zawiesiłam nad prawdziwością że nawet nie zauważyłam historyjki … to mi się podoba :wink: ale… jakoś sztucznie to wygląda

Ciekawy film. Podoba mi się, ale byłbym bardziej zachwycony jakby 10 butelek się otworzyło na raz. Czy wygląda sztucznie? Chyba nie, przynajmniej dla mnie. O coś ci konkretnie chodzi?