Czy ktoś używa sterownika intel-microcode w Linux Mint?

U mnie w menedżerze sterowników w Linux Mint znalazł nieznane urządzenie o nazwie sterownika intel-microcode.

 

Czy to jest potrzebne i czy ktoś używa tego sterownika?

Ja mam dokładnie to samo, ale dla procka AMD.

Nie zainstalowałem jeszcze, boje się :wink:

Ja tam zawsze instalowałem i nie widzę żadnych problemów… tylko że ja mam bebechy Intela :stuck_out_tongue:

też zawsze ten sterownik instalowałem i nie było problemów z tym. Ale jak wyżej - bebechy (zarówno procek jak i grafika) intelowskie

Każdy używa i to nie tylko w Mint.

Generalnie z tego co się orientuję jest to zamkniętoźródłowy sterownik od Intela. Opcję żeby go nie używać masz dla ludzi, którzy z kartą nVidii używają nouveau (czyli pan Stallman i może ze 3 inne osoby ;)).

Dziękuje za odpowiedzi. Właśnie mam zainstalowany ten sterownik, dodam że mam procesor Intela ze zintegrowaną grafiką.

Wha… jakie legendy. Microcode nie ma nic do czynienia z GPU, ba nawet nie jest sterownikiem. Intel umożliwia aktualizację mikrocodu naszego procesora (to kod który mówi naszemu procesorowi ‘jak ma działać’), każdy procesor ma to już w sobie od produkcji a ta paczka jest tylko po to żeby go aktualizować, przy czym ta aktualizacja nie jest ‘trwała’ bo każdym uruchomieniu kompa ładowany jest domyślny fabryczny mikrokod a dopiero ten sterownik może go podczas startu systemu zaktualizować. 

1 polubienie