Czy ktoś widział tuner USB DVB-T o rozdzielczości 1920?

Znalazłem taki : https://www.hurt.com.pl/tuner-tv-usb-dvb-t-media-tech-micro-full-hd-mt4167,p10013.html

ale to chyba oszustwo?

:frowning:

Czemu niby?? Teraz chyba każdy tuner odtwarza materiał w Full HD

http://allegro.pl/tuner-dekoder-tv-usb- … 32740.html Masz dowód z Allegro że to nie oszustwo. :slight_smile:

Moduł tunera do kompa w odróżnieniu od stacjonarnego nie musi zawierać pełnego układu tunera, wystarczy tylko cewka połączona z prostym układem który przetworzy sygnał radiowy na elektryczny a resztą zajmuje się sterownik i oprogramowanie zainstalowane na komputerze.

Możliwości takiego tunera zależą w zasadzie tylko od oprogramowania więc jak jest dobrze napisane nie ma przeszkód aby mógł dekodować obraz FullHD.

Oczywiście w przypadku takiego maleństwa mała wielkość odbywa się kosztem większego użycia procesora i pamięci przy odtwarzaniu więc nie nadaje się dla słabszych komputerów, ale to już inna kwestia.

Zauważ, że w Polsce nie ma żadnego kanału nadawanego w FullHD 1080p wszystkie programy HD to 1080i…

************* Praktycznie każdy tuner na USB jest wyposażony w BGA IT9135, który dekoduje sygnał DVB-T, scalaki z tej rodziny są też w stacjonarnych dekoderach. Jeśli uważasz ze cewka i prosty układzik wystarczy by przetworzyć sygnał cyfrowy to gratuluje poziomu inteligencji. Wielkość tunera nie ma żadnego przełożenia na obciążenie CPU i RAM, praktycznie nie ma tunerów z wbudowanym dekoderem mpeg4, jak soft obsługuje sprzętowe dekodowanie DVXA (praktycznie każdy) to obliczeniami zajmuje się karta grafiki. Jak grafika nie ma wbudowanego dekodera mpeg4 to dopiero dekodowaniem zajmuje się softwarowy dekoder, jednak nie ma to żadnego związku z budowa dekodera. Zadaniem tunera TV jest wydobycie z DVB-T strumienia mpeg4, co dalej z nim się dzieje to już nie jego sprawa, bo równie dobrze może wszystko zapisywać jako RAW.

Chodzi mi o mały tuner do komputera a nie normalny dekoder z USB do telewizora.

Te drugie wiadomo oferują full hd 1920.

:slight_smile:

no przecież cały czas pisze o takim na USB-Sticku do komputera…

Przepraszam zgłupiałem zupełnie (nie jestem elektronikiem) :slight_smile:

Czyli że jak ma tuner do komputera USB DVB-T HDTV 1080i/720p

to mogę jedynkę TVP!HD oglądać w rozdzielczości 1920x1080 oczywiście jeżeli matryca monitora obsługuje taką rozdzielczość.

:frowning:

Możesz. Te tunery na USB różnią się głównie dołączonym softem (TotalMedia 3.5 lub BlazeVideo 6) obudowa i pilotem.

W środku to zwykle ten sam IT9135. Osobiście mam z BlazeVideo i ubolewam nad tym…

NA stronie mojego tunera ardata.pl jest Totalmedia do pobrania ale nie wiem czy klucz jest potrzebny.

:smiley:

Czyli trochę to podchwytliwe tuner 1080i/720p ale rozdzielczość 1920x1080 obsługuje. :smiley:

Dzięki za objaśnienia.

Klucz masz w pudełku na CD. Na stronce jest nowsza wersja (coś pilot nie działał na wersji z CD)

Literki i oznacza przeplot. Litera p oznacza obraz progresywny (bez przeplotu). http://pl.wikipedia.org/wiki/Przeplot

Poczytaj o tym.

Rozdzielczość 1920x1080 jest tylko pozorna…

I co eksperci znalazłem USB DVB-T Full HD 1920x1080

?di=49O5

a inne mają mniejszą i prawie wcale się nie grzeje :slight_smile:

Ale mówiliśmy Ci że są takie tunery! Tylko żadna telewizja w Polsce nie nadaje w FullHD(1080p) !!

No tak ale w dalszym ciągu monitor 1280x1024 :frowning: